Andromeda 5 recenzja

Andromeda 5 to przeglądarkowa symulacja, która przenosi nas w odległe zakątki kosmosu. Blisko 200 misji, 16 galaktyk i silnik Unity 3D w akcji. Za darmo z pobieraniem lub bez.

andromeda_5_1

Z gier rozgrywających się w kosmosie, a będących w modelu Free to Play, pamiętamy najbardziej DarkOrbit lub Battlestar Galactica Online. Obie zostały wydane przez Bigpoint, który należy do większych wydawców darmowych gier online. Andromeda 5 przenosi nas w przyszłość, w dalekie zakątki kosmosu. Zanim jednak przyjdzie nam wsiąść za stery statku kosmicznego, czeka nas szybka rejestracja i wybór jednej z dwóch frakcji – Regia Ales lub Vindexis. W grę możemy pograć albo w przeglądarce albo przez klienta, po uprzednim pobraniu – sugeruje to drugie rozwiązanie. Samouczek trwa dosłownie kilka minut, a po nim, przychodzi czas na poznanie w praktyce mechanizmów rozgrywki. Andromeda 5 została spolszczona, dzięki czemu można bezproblemowo poruszać się po rozbudowanym interfejsie. Ścieżka audio jest po angielsku, ale są polskie napisy, więc nie ma źle. Przed nami 16 galaktyk i 200 misji, ale nie nastawiajcie się na wielkie przestrzenie i zawiłe misje. Galaktyki są dość ograniczone, a misje, mają raczej prosty i powtarzalny charakter. Zebranie określonej ilości surowców, zniszczenie określonych przeciwników czy zbadanie wraku stacji kosmicznej etc.

andromeda_5_3

Misje są głównym źródłem pieniędzy i punktów doświadczenia, choć grindu nie unikniemy – w końcu albo grind albo wydawanie normalnych pieniędzy w sklepie gry. A jest, co kupować! Począwszy od kozackich statków kosmicznych, po potężny arsenał broni, osłon i innych dodatków. Zaczynamy posiadając statek kosmiczny Komar, ale już następne, wyglądają o niebo ciekawiej! Obrońca, Żmija czy ekstremalny Czerwony Smok, którego cena zawróci w głowie, niejednemu rządnemu chwały pilotowi. Trudno sobie wyobrazić ile trzeba grindować, by sięgnąć po najciekawsze zabawki. Podczas zakupów, korzystamy z trzech różnych walut, z czego jedna jest podstawowa (dolary), a reszta premium (Equilibrium, Nova). Co do walut premium, istnieje możliwość zdobycia tych walut bez wydawania pieniędzy, ale wymaga to znacznego nakładu pracy. Niestety współczynnik wymiany nie jest specjalnie korzystny.

andromeda_5_2

Sterowanie statkiem kosmicznym nie stanowi problemu. Możemy wybrać albo kontrolę za pomocą myszki albo klawiaturą i myszką – wygodniejsza wydaje się kontrola przy użyciu obu. Prawy przycisk myszy odpowiada za wyznaczenie celu (nie trzeba celować, bo statek strzela automatycznie) czy zbieranie surowców, podczas gdy przyciski AWSD służą do kontroli statku kosmicznego.

Bardzo pozytywnie muszę odnieść się do oprawy audiowizualnej Andromeda 5. Silnik Unity 3D naprawdę daje radę i pokazuje swoje zalety – statki kosmiczne, stacje i inne obiekty są 3D. Muzyka bardzo dobrze uzupełnia grafikę i nadaje grze jeszcze bardziej futurystycznego klimatu. Andromeda 5 to bez wątpienia pieczołowicie zrobiona produkcja online.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Grafika (Unity 3D)
Dźwięk
Przemyślany interfejs
Po polsku!

Wady
Za prosta?

 

Werdykt
Spośród nowych, darmowych gier, Andromeda 5 plasuje się bardzo dobrze. Rozgrywka może nie jest specjalnie wymagająca, ale chętnie wraca się do gry. Silnik Unity 3D z jednej strony, a z drugiej muzyka, robią bardzo pozytywne wrażenie i domykają udany produkt. Zachęcam do rejestracji i albo gry w przeglądarce albo przez klienta (polecam to drugie rozwiązanie).

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Andromeda 5 recenzja dnia 26 stycznia 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
berserk_2
Berserk: The Cataclysm recenzja

Berserk: The Cataclysm to bezpłatna karcianka online skierowana dla fanów szybkiej rozgrywki – tempo gry jest zdecydowanie zaletą dla wszystkich,...

Zamknij