Astro Lords recenzja

Gatunek gier strategicznych online potrzebuje więcej oryginalnych i pomysłowych produkcji. Astro Lords to być może reprezentant nowej fali strategii…

astro_lords_1

Strategia rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość musi walczyć z agresywną rasą obcych. Wszystko zaczęło się od tajemniczej asteroidy, na której odkryto nieznane wcześniej źródło energii – Runy. Waga odkrycia była olbrzymia, ponieważ pozwoliła ludzkości na rewolucje w budowie statków kosmicznych. Niedługo potem, pojawili się obcy i rozpoczęła się batalia o przyszłość i istnienie ludzkiej rasy – w tym momencie wkraczamy do gry. Dostajemy w swoje posiadanie bazę w kosmosie, którą będziemy rozwijać i wzmacniać. Konstruujemy budynki, rozwijamy technologie i dbamy o stały przyrost bezcennych surowców. Menu jest bogate w najprzeróżniejsze opcje, drzewka technologiczne czy budowlane – początkowo można czuć się nieco zagubionym w tej gęstwinie. Istotną częścią rozwoju są zaawansowane technologie, które musimy opracować, zanim wybudujemy/wyprodukujemy wybrane budynki i jednostki. Czy Astro Lords to kolejny OGame? Z całą pewnością nie, co widać już po wejściu do gry – strategia została wykonana w 3D, a bazuje na sprawdzonym – choć pamięciożernym – silniku Unity 3D. Szata graficzna jest mocną stroną Astro Lords, która prezentuje się pod tym względem nadzwyczaj dobrze.

astro_lords_3

Muzyka może nie jest jakaś specjalnie wysublimowana, ale dodaje grze, szczyptę atmosfery przyszłości. Kolejna różnica w stosunku do innych strategii online, to z pewnością mechanika walki, która jest czymś pomiędzy strategią RTS, a strzelanką. Problem polega jednak na tym, że pomimo oryginalności, bitwa przebiega w niejasny, dziwny sposób. I tak możemy zaatakować przeciwnika, ruszyć się, włączyć osłony i bawić się do momentu, w którym nie pokonamy wszystkich oponentów. Początkowo, w ogóle nie byłem w stanie połapać się o co chodzi – statek kosmiczny kontrolowany jest w czasie rzeczywistym, ale możemy wydawać mu polecania, co kilka sekund. By było trochę ciekawiej, walczymy do spółki z innymi graczami, a przeciwnicy to kontrolowani przez komputer obcy. Całościowo nie wygląda to źle, ale wymaga poprawek i pracy, by dostarczała trochę więcej pozytywnych emocji.

astro_lords_2

Nieodłącznym elementem bitew są herosi, jakich możemy kupić w jednym ze sklepów. Mają oni różne specjalności, dlatego możemy rekrutować wojowników lub postacie sprzyjające naszej ekonomii. Każdego z nich wyposażamy w ekwipunek, jak w grach RPG. Wewnętrzny sklep oferuje standardowe rozwiązania, z kontem premium na czele – z nim możemy bardzo wiele. Oprócz tego są różne inne formy odblokowywania i przyśpieszania procesów w grze. Jeśli macie już za sobą grę w darmowe strategie online, bardzo szybko połapiecie się w systemie płatnych opcji premium.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt


Zalety

Oprawia graficzna
Dźwięk
Niegłupie pomysły
Oryginalna mechanika walki

Wady

Trudno się połapać – co, gdzie i jak?
Bitwy trzeba jeszcze dopracować

 

Werdykt
Potrzeba na rynku coraz więcej produkcji takich jak Astro Lords. Nie mówię, że jest to idealna strategia, ale jedna z prób wprowadzenia czegoś świeżego na rynek. Nie przekonuje mnie mechanika walki, gra wydaje się przesadnie skomplikowana, ale myślę, że gra ma potencjał i to nie mały – szczególnie, że zostanie wydana także na urządzenia mobilne. Multiplatformowość powinna pomóc Astro Lords dotrzeć do graczy, ale kluczowy jest dalszy rozwój gry i kolejne sensowne modyfikacje. Polska wersja językowa byłaby mile widziana!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Astro Lords recenzja dnia 11 września 2014 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
hex_1
Hex: Shards of Fate recenzja

Darmowa gra karciana skierowana dla fanów bardziej skomplikowanych, ale jednocześnie przyjemnych form spędzania czasu. Zobaczcie więcej na temat gry stworzonej...

Zamknij