Berserk: The Cataclysm recenzja

Berserk: The Cataclysm to bezpłatna karcianka online skierowana dla fanów szybkiej rozgrywki – tempo gry jest zdecydowanie zaletą dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na półgodzinne sesje.

berserk_2

Ostatni czasy, obserwujemy wysyp niezłych karcianek lub gier wykorzystujących mniej lub bardziej system kart. Ubisoft stworzył rewelacyjny Duel of Champions i Panzer General Online, a z kolei Blizzard wypuścił niedawno kolorowy Heartstone: Heroes of Warcraft – na rynku karcianek online, robi się coraz bardziej tłoczno. Dla nas – graczy – to doskonałe wieści, bo naprawdę jest w czym wybierać, a już szczególnie, że każda z tych produkcji, została wydana w całości po polsku!

Berserk: The Cataclysm przenosi nas do świata w fantasy, w którym czeka na nas kampania i tryb PvP, oraz ponad 1200 różnorodnych kart (jak twierdzą sami twórcy). Mechanika rozgrywki została skrajnie zautomatyzowana i zamienia graczy w widzów – możemy się jedynie przyglądać przebiegowi walki i wyciągać wnioski z ich ustawienia. Karty grupowane są w drużyny bojowe, które możemy dowolnie edytować o ile mamy większą ilość różnorodnych kart. Możemy zarówno manipulować składem drużyn, jak i wystawiań drużyny według różnej kolejności – to wszystko, oraz czynnik losowy, mają wpływ na ostateczny rezultat pojedynków. Czy to znaczy że gra jest nudna? Skądże znowu! Przede wszystkim stawia na inne tempo pojedynków, które trwają minute lub dwie. W związku z tym, Berserk: The Cataclysm jest zdecydowanie mniej zobowiązujące niż taki Duel of Champions, który jednak wymaga zarówno czasu, jak i uwagi. Tempo jest zbliżone do znanego klasycznego już Urban Rivals. Oczywiście, możemy zarówno zwalniać, jak i przyśpieszać tempo rozgrywki, w zależności od tego, czy mamy ochotę na obserwacje, czy też zależy nam tylko na rezultacie potyczki.

berserk_1

Od strony audiowizualnej gra prezentuje się przyzwoicie, chociaż nie mogę powiedzieć, żeby Berserk mógł rywalizować z Duelsami. Menu prezentuje się przeciętnie, natomiast znacznie lepiej mają się same karty – bohaterowie oraz jednostki wyglądają naprawdę nieźle. Ze stroną techniczną gry jest już znacznie gorzej, bo miałem problemy zarówno z zaznaczaniem poszczególnych części menu, jak i z serwerami, które nie działały najlepiej. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że gra potrzebuje jeszcze kilku szlifów, ale jak na początek jest całkiem dobrze.

Mikropłatności, to jak zwykle w wypadku karcianek, możliwość zakupu paczek z kartami. Losowanie to zarówno szansa na lepsze karty, jak i odrobina emocji. Karty są podzielona na kilka rodzajów w zależności od ich rzadkości – życzę wszystkim udanych losowań, ale warto się zastanowić czy warto wydawać jakieś prawdziwe pieniądze. Z doświadczenia wiem, że po wydaniu na przykład 40 zł na karciankę czy nawet 100, można wylosować samo dziadostwo.

berserk_3

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Prosta i wciągająca
Szybka rozgrywka
Ładne karty

Wady
Błędy
Braki graficzne

 

Werdykt
Dobrze jest odnotować kolejną karciankę za darmo online, która na dodatek jest w języku polskim. Berserk: The Cataclysm oferuje szybką i ekscytującą rozgrywkę, chociaż ma też także swoje słabe strony – błędy i pewne braki wizualne. Pozostaje mieć nadzieje, że będzie nieco lepiej, szczególnie, że gra niedawno została wydana na polskim rynku Free to Play. Berserk: The Cataclysm nie wymaga pobierania, a więc po rejestracji od razu możecie zagrać w przeglądarce.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Berserk: The Cataclysm recenzja dnia 28 marca 2014 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
heroes_newerth_1
Heroes of Newerth recenzja

Heroes of Newerth to kolejna popularna MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), stworzona na fali popularności gier typu DotA (Defense of...

Zamknij