Bloodline Champions recenzja

Dynamiczne pojedynki PvP i mnóstwo akcji, powinny zjednać sobie fanów zarówno gier zręcznościowych, jak i gier strategicznych. Zapraszam na Bloodline Champions do pobrania za darmo!

bloodline_champions_3

Gatunek gier MOBA, chociaż niezbyt okazały, ma się całkiem nieźle za sprawą lidera w postaci League of Legends, bezpośredniej konkurencji od Valve DotA 2 i mającej aspiracje na więcej, Infinite Crisis wydany przez Turbine. Dla wszystkich, którzy nie mieli wiele wspólnego z grami typu MOBA, powinniście wiedzieć, że gry strategiczne tego typu opierają się na walce dwóch drużyn o to, która zniszczy pierwsza bazę drużyny przeciwnej. Kolejny raz będziemy rywalizować z graczami z całego świata, w meczach dwóch na dwóch, trzech na trzech i pięciu na pięciu graczy. Pojedynkujemy się w różnych trybach, poczynając od klasycznego Deathmatch, po walkę o punkty na mapie, czyli Conquest, a kończąc na kradzieży artefaktów z bazy wroga w Capture the Artifact. Areny? Do wyboru mamy ponad 10 zróżnicowanych obszarów, które stanowią pole bitwy dla uczestników.

bloodline_champions_1

Nie znaczy to jednak, że gra nie wprowadza innowacji – wręcz przeciwnie! Bloodline Champions z jednej strony mieści się w kanonach gatunku MOBA, a z drugiej oferuje coś z gruntu innego i bardziej zręcznościowego. Wszystko ze względu na system celowania, jaki został wprowadzony do gry – gracze muszą celować i trafiać w przeciwników, by zadać obrażenia! Nawet ataki obszarowe wymagają umiejętnego wycelowania we wrogów. To zdecydowanie coś z gruntu innego, w stosunku do innych strategii MOBA. Teraz liczy się zarówno odpowiednia strategia, jak i jeszcze więcej zręczności podczas meczy. Jest to o tyle dobre dla rozgrywki, że nie liczą się tak bardzo przedmioty czy mikropłatności, ale umiejętności graczy, co widać szczególnie w strzelankach. Co ważne, nie trwają one długo, bo zaledwie kilka minut każdy. Warto też wspomnieć na temat sterowania, które ma pewne cechy wspólne ze strzelankami. Wykorzystujemy sterowanie WASD, przyciski myszy i kilka innych przycisków. Pod lewym przyciskiem kryje się mocny atak podstawowy, który jest albo na odległość albo do walki w bezpośrednim starciu.

bloodline_champions_2

Bloodline Champions nie ma zbyt wielu herosów do wyboru, bo mamy ich dosłownie 30 stu, przy czym każdy posiada 9 przypisanych umiejętności. Jeden z nich to bardzo potężny „ultimate”, który powiązany jest ze specjalnym paskiem energii. Po napełnieniu się paska w całości, możemy śmiało zaatakować wrogów dewastującym atakiem.

Możemy grać za darmo albo podpierać się ofertą przygotowaną w ramach pakietu premium. Skiny, postacie, broń, praktycznie wszystko kupujemy przy użyciu Blood Coins, a walutą premium jest Funcom Points. Podział na dwie waluty mogę zrozumieć, ale nie potrafię zrozumieć limitu Blood Coins, dotyczący tygodniowego zarobku tej waluty. Trudno mi znaleźć, jakąkolwiek grę typu Free to Play, która miałaby takie właśnie rozwiązanie.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Dynamiczne, krótkie pojedynki
Oprawa audiowizualna
Jakość
Innowacyjność walki

Wady
Tygodniowy limit w zarabianiu waluty podstawowej

 

Werdykt
Dziwny limit zarabiania Blood Coins, nie przeszkodził mi w zabawie w Bloodline Champions. To naprawdę innowacyjna, dopracowana i rozsądnie zaprojektowana darmowa strategia typu MOBA, która stawia na szybsze i bardziej zręcznościowe pojedynki pomiędzy graczami. Nie jest to kolejny League of Legends czy Infinite Crisis, dlatego rzućcie na nią okiem. Do bezpłatnego pobrania!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Bloodline Champions recenzja dnia 13 lutego 2014 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
battleforge_1
BattleForge recenzja

BattleForge ma już kilka lat, ale jest jedną z nielicznych wysokiej jakości strategii do pobrania, łącząca strategię czasu rzeczywistego z...

Zamknij