Duel of Champions recenzja

Karcianki to coraz popularniejszy rodzaj gier online, dlatego z wielkim zainteresowaniem rozpocząłem testy Duel of Champions, strategicznej gry karcianej do pobrania, rozgrywającą się w uniwersum 6 – tej odsłony Heroes of the Might and Magic. Duel of Champions jest dostępna za darmo z możliwością gry na iPadzie!

duel_of_champion_1

Serii klasycznych gier strategicznych Heroes of the Might and Magic, raczej nie muszę przestawiać. Duel of Champions przenosi nas do świata 6 tej odsłony serii! Karty, frakcje i klimat jest żywcem wzięty z Heroes VI! Rozpoczynamy od wyboru frakcji, z którą związana będzie nasza talia kart. Aktualnie są do wybory cztery: Przystań, Inferno, Nekropolia lub Twierdza. Rozpoczniemy nią nasze pierwsze kroki w grze, z możliwością dokupienia pozostałych talii i różnych rozszerzeń, ale o tym potem. Na początek czekają nas ciekawe misje kampanii, która z samouczka, zmienia się w dość trudną miejscami przeprawę, w zależności od tego frakcji jaką gramy. Oczywiście możemy od razu wskoczyć do pojedynków z przeciwnikami online, ale biorąc pod uwagę nagrody z kampanii i przystępną formę nauki gry, sugeruje na początek właśnie kampanię.

Na, czym polega rozgrywka? Przede wszystkim na starciach z innymi graczem/SI. Wszystko dzieje się na polu bitwy, na którym spotkają się nasze armie. Każda z talii kart, jest dowodzona przez osobnego bohatera i właśnie zabicie go, gwarantuje koniec bitwy. Talie składają się z jednostek, które są najważniejszymi kartami w Duel of Champions, ale są także potężne czary, potrafiące odwrócić o 180 stopni sytuacje oraz tzw łut szczęścia – typ kart, nieco przypominający działaniem czary.

duel_of_champion_2

Są jeszcze karty wydarzeń wpływające w różne sposób na bitwę, zmieniają się one automatycznie, co turę, a są one pobierane ze wspólnej puli kart tego typu obu graczy. Pole bitwy zostało podzielone na 16 pól (każdy gracz ma do dyspozycji 8 pól) oraz 8 pól, na których możemy kłaść czary, oddziaływające na nasze wojska (2) na przeciwnika (2) oraz i na nasze i na przeciwnika (4). Jeśli brzmi to trochę skomplikowanie, zajrzyjcie na jeden ze zrzutów ekranu. Rozgrywka jest z jednej strony złożona, a z drugiej przystępna, ponieważ Duel of Champions jest dostępny w całości po polsku. Jest to zdecydowanie jedno z najlepszych i najbardziej dopracowanych spolszczeń, jakie widziałem w darmowych grach strategicznych kiedykolwiek!

Mechanika gry nie należy do szczególnie skomplikowanych, wszystko jest jasno – i co najważniejsze po polsku! – wytłumaczone w samouczku. Podobnie jak w innych strategicznych grach karcianych, problemy pojawiają się, gdy przyjdzie nam rywalizować z przeciwnikami kupującymi karty, a więc wydającymi pieniądze. Kilka mocnych kart, potrafi każdą bitwę obrócić do góry nogami. Ale chwała twórcom, ponieważ dają nam możliwość zakupu mocnych kart za walutę w grze, oraz walutę premium, którą otrzymujemy w dość dużych ilościach. Walutę premium otrzymujemy zarówno wykonując misje z kampanii, jak i awansując na wyższy poziom doświadczenia „naszego konta”. Radziłbym zostawić ją sobie na wielkie paczki z kartami, a wydawać jedynie złoto. Ale decyzja oczywiście należy do was.

duel_of_champion_3

Grafika jest kolorowa, a sama gra zachęcająca zarówno samym wykonaniem kart jak i wyglądem menu. Niektóre karty powalają, szczególnie mam tutaj na myśli niektóre demony z Inferno, które są epickie i mega kozackie! Wszystko jest dopracowane i przejrzyste, a całość zamyka charakterystyczna „Hirołsowo” brzmiąca muzyka. Na tą chwilę jest to chyba najlepsza strategia do pobrania, dostępna w modelu Free to Play. Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie sami!

Na koniec mikropłatności. Wydawanie pieniędzy w grach może nie należy do szczególnie popularnych czynności, ale pokusiłem się na wydanie około 40 złotych i nie czuje, żebym wydał te pieniądze w błoto. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy, wciąż będziecie mogli śmiało korzystać z wielu możliwości otrzymania kart za darmo. Wiąże się to niestety z grindem, ale przy tak interesującej i wciągającej rozgrywce, nie widzę tutaj problemu.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt
Zalety
Przyjemna grafika
Dopracowana i bardzo wciągająca rozgrywka
Przemyślane opcje premium
Muzyka

Wady
Aplikacja crashuje podczas gry na iPadzie

 

Werdykt
Dawno nie grałem w tak udaną grę karcianą. Jest prosta, stosunkowo szybka i jednocześnie niebezpiecznie wciągająca. Karty opierają się na jednostkach znanych z Heroes 6, którą można kochać lub nie, ale są dopracowane i kolorowe. Poza tym, bardzo podoba mi się jak deweloperzy podeszli do kwestii płatności premium, które mają znaczenie, ale możemy łatwo nabyć dość dużą ilość kart bez większego farmowania złota i punktów doświadczenia. Testując grę na iPadzie i komputerze, lepsze wrażenia pozostawia wersja na tablet, choć aplikacja miała tendencję „crashowania”. Z kolei na komputerze, gra działała mi bez zarzutu. Czy warto zagrać? Jestem zdecydowanie na tak!

Duel of Champions można pobrać zarówno na komputer jak i iPada

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Duel of Champions recenzja dnia 25 stycznia 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
supremacy_1914_1
Supremacy 1914 recenzja

Supremacy 1914 to wydana przez Bigpoint darmowa strategia wojenna gatunku RTS, która umożliwia nam rządzenie jednym z państw świata w...

Zamknij