Eredan recenzja

Eredan to kolejna przeglądarkowa darmowa strategia karciana robiąca karierę na Facebooku. Elementy RPG, rubaszny humor, oryginalny wygląd kart – warto rzucić okiem.

eredan_3

Wcielamy się w początkującego bohatera, pełnego wiary i dobrych chęci, Lucyana. Nasz dzielny bohater, postanowił wyruszyć na wyprawę, by wyplenić zło trawiące okolice, mając przy boku kilku zaufanych kompanów. Zaczynamy z Lucyanem, Shaną i Crystocatem, ale potem będziemy mogli dowolnie wymieniać ich na innych – wszystko zależy od szczęścia i potencjalnego zasilenia talii w kupione karty. Co ciekawe, możemy ulepszać bohaterów, by posiadali wyższe współczynniki i byli bardziej niezawodni w walce. Wszyscy bohaterowie są reprezentowani przez wirtualne karty. Podobnie jak w innych strategicznych grach karcianych online, będziemy budować własną talię kart, pełną przedmiotów i czarów, wspierających 3 wybranych bohaterów. Rozgrywka koncentruje się właściwie wokół starć między 3 postaciami wybranymi przez graczy, z dodatkiem kart przedmiotów i czarów, wpływających na ten pojedynek. Zasadniczo rozgrywka opiera się przede wszystkim na pojedynkach PvP z innymi graczami, ale mamy także możliwość zagrania w kampanie – warto w nią zagrać, bo możemy dostać mnóstwo fantastycznych kart. Kampania nie jest jednak taka prosta i trzeba skakać między pojedynkami PvP, a kampanią i wzmacniać jednocześnie talię. Eredan nie ma dużej społeczności graczy, ale praktycznie zawsze można znaleźć kogoś, kto będzie chciał się z nami zmierzyć w pojedynku.

eredan_1

Mecze (lub jak kto woli bitwy) są podzielone na tury dla każdego z graczy. Zaczynamy od wyboru jednego bohatera, który jako pierwszy będzie toczył pojedynek z przeciwnikiem. Potem każdy z graczy wybiera kartę spośród 5 kart z ręki (tylko dany gracz widzi te kary). Pomiędzy turami, każdy z graczy może odrzucić jedną z kart z ręki, a na jej miejsce pojawi się inna z głównej talii. Bitwa to jak pisałem wcześniej, takie okładanie się po gębach bohaterów, reprezentowanych przez karty – w związku z tym, każdy z bohaterów posiada unikalne statystki oraz zdolności. Różnorodność współczynników i zdolności, powoduje, że każdy z bohaterów jest nieco inny i przydaje się przez to w określonych wypadkach. Kiedy żywotność herosa spadnie do zera, wypada on z gry. Z każdą bitwę otrzymujemy punkty doświadczenia i kryształy, za które możemy kupić karty w sklepie.

eredan_2

W poszukiwaniu przygód, kart i doświadczenia, natkniemy się także na misje codzienne, stanowiące tego świetne źródło. Nie zawsze są proste i wymagają mocnych kart. Talie, boostery i indywidualne karty są do kupienia w oficjalnym sklepie, za normalne pieniądze. Oferta jest szeroka, a jak wiadomo, jedynie najmocniejsze talie są w stanie zajść najwyżej. Eredan ma sporo ograniczeń, które zmuszają nas do zakupów – inaczej są nie do przeskoczenia grając za darmo. Doświadczenie jednak pokazuje, że wszystko da się zrobić, pod warunkiem że mamy cierpliwość i chęci do gry.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt
Zalety
Wygląd kart
Ciekawie łączy RPG i karciankę
Zbyt prosta dla weteranów gatunku
Muzyka
Humor

Wady
Powolna
Sporo ograniczeń zmuszających do wydawania pieniędzy

 

Werdykt
Spośród wielu gier dostępnych na Facebooku, także strategii, Eredan trzyma się mocno. Może nie ma zbyt dużej społeczności, ale jest to bardzo przyjazna i pomocna zbieranina ludzi z całego świata. Karty mają ciekawy design, rozgrywka może się podobać, a sama strategia oferuje dużo opcji spędzenia w niej czasu. Jeśli przesiadujecie na Facebooku i szukacie karcianki, nieco innej niż reszta, zobaczcie śmiało, co ma do zaoferowania Eredan.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Eredan recenzja dnia 30 września 2013 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
war2_glory_2
War2 Glory recenzja

Zostajemy przeniesieni w odmęt II Wojny Światowej. Zarządzanie miastem, wysyłanie jednostek w bój i rywalizacja z innymi graczami na serwerze...

Zamknij