Garbage Garage recenzja

Zarządzanie własnym autoszrotem? Czemu nie? W końcu i na zbieraniu złomu można zarobić kilka groszy. Garbage Garage jest dostępny bezpłatnie w przeglądarce.

garbage_garage_3

Widzieliśmy już bardzo różne darmowe strategie online. Przemierzaliśmy w przestworzach w statku pirackim grając w Iron Grip: Marauders, rozwijaliśmy własne średniowieczne imperium w Stronghold Kingdoms czy skakaliśmy przez epoki w Forge of Empires. Teraz, nieco zejdziemy z tonu, bo będziemy zarządzać autoszrotem, czyli skupowali zezłomowane samochody i generowali zyski. Pomysł na grę jest doprawdy interesujący, a za Garbage Garage stoi studio Upjers, znane z wielu słabszych gier, ale też kilku lepszych, jak My Free Zoo czy My Little Farmies. Wróćmy do samej gry – zaczynamy od rejestracji i samouczka. Jest on dość toporny, ale ponieważ gra jest po polsku, podczas pierwszych kroków w grze, nie powinno być większych problemów. Uczymy się pierwszych czynności związanych z zakupem złomu i rozebraniem samochodu na drobne części. Kolejnym krokiem jest sprzedanie wszystkich elementów wraz z nadwoziem i uzyskanie, możliwe jak najwyższej ceny. System sprzedaży jest nietypowy, bo ceny każdej części, zmieniają się, co 2 sekundy, a my musimy ustrzelić tą najkorzystniejszą.

garbage_garage_3

Część po części wyprzedajemy resztki auta, a po wszystkim, możemy podsumować, jak dobrze wyszliśmy na wszystkich transakcjach. Początkowo, głównie w ten sposób, zarabiamy podstawową walutę – GG dolary. Początkowo rozgrywka sprowadza się tylko do tego, ale na 4 poziomie dochodzi wykonywanie zadań, a na 10 udział w walkach samochodów! Stajemy się właścicielami warsztatu, a co za tym idzie, będziemy tworzyć własne auta do walki na arenie! Samochód konstruujemy od podstaw, przy użyciu dowolnych części. Trzeba go wyposażyć zarówno w dobry pancerz, jak i broń – walka samochodów to niemal gladiatorskie starcia na oczach rządnego krwi tłumu. By nie było tak kolorowo, w grze zainstalowano pasek energii, dobrze znany z wielu produkcji Free to Play. Niestety, oznacza to robienie wymuszonych przerw w grze i najzwyczajniej denerwuje. Warto odwiedzić giełdę, gdzie możemy przebierać w przedmiotach innych graczy i kupować te, które wydają się najbardziej odpowiednie.

garbage_garage_2

Jak zobaczycie na zrzutach ekranu, Garbage Garage wygląda przeciętnie i nie powala ani bogactwem kolorów, ani zastosowaną technologią. Warstwa wizualna gry, mogłaby być zdecydowanie bardziej atrakcyjna, nie mówiąc już o dźwięku, którego właściwie nie ma. Pomijam dźwięk wiertarki i klaksonu samochodowego. Niestety, studio Upjers było znane raczej z mniej kolorowych i przeciętnych gier strategicznych online (i nie tylko), choć ostatnio zaczęło się to zmieniać na plus. Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno sobie wyobrazić wydawanie pieniędzy w wewnętrznym sklepie gry. Co z tego, że możemy przyśpieszać, ułatwiać i odblokowywać wiele zawartości gry, jak jej przeciętność, po prostu odstrasza? Pasek energii najlepiej, jakby w ogóle zniknął, a co dopiero płacić za jego uzupełnienie?

ocena_3_recenzja_gnt

Zalety
Ciekawy pomysł
Samochody!
Po polsku!

Wady
Jakość
Powtarzalność rozgrywki
Początkowo wieje nudą

 

Werdykt
Garbage Garage prezentuje ciekawy pomysł, bo tworzenie imperium złomiarskiego, jest na pewno oryginalnym pomysłem. Problem w tym, że gra jest słabo zrealizowana i niewiele zmienia tutaj wersja polska. Jeśli lubicie auta i szukacie czegoś w klimatach samochodowych, a nie koniecznie macie ochotę na wyścigi, możecie spróbować Garbage Garage. W innym wypadku, raczej nie zachęcam was do próbowania gry. Garbage Garage jest dostępna za darmo w przeglądarce internetowej.


komentarze

Przeczytaj inne:
imperia_online_1
Imperia Online recenzja

Imperia Online to jedna z najstarszych i najpopularniejszych zarazem przeglądarkowych strategii online, dostępnych za darmo. Zarządzamy średniowiecznym królestwem, rywalizujemy z...

Zamknij