Goblin Keeper recenzja

Goblin Keeper to znakomita okazja, by wcielić się w ZŁO, w grze nawiązującej do legendarnej serii Dungeon Keeper! Przestawiam bardzo ciekawą darmową grę strategiczną, osadzoną w klimatach fantasy, w której mamy okazję stać się złem w czystej postaci – Panem lochów, szykującym armię do podboju całego świata na powierzchni…

goblin_keeper_1

Zaczynamy nadzwyczaj skromnie – nie posiadamy nic poza jednym goblinem i drużką otoczoną ognistą rzeką lawy. Gobliny są podstawą naszej ekonomii, wykorzystujemy je, by budowały, zbierały surowce – ogólnie rzecz biorąc, są naszymi rękoma, podczas gdy my możemy się skupić na planowaniu i strategii. Podczas naszych pierwszych kroków w grze, towarzyszy nam samouczek i wraz z nim, będziemy konstruować pierwsze pomieszczenia oraz organizować podstawy naszej ekonomii. Pierwszymi naszymi inwestycjami będzie miejsce do spania oraz spiżarnia, a wszystko po to, by zachęcić różne potwory do osiedlania się w naszych włościach. Następnym krokiem jest speluna – miejsce rozrywek, równie potrzebne, by umilić nieco czas naszym złym poddanym. Oczywiście za wypełnienie każdego zadania w ramach samouczka, otrzymujemy różne surowce, dzięki czemu początek naszej przygody z Goblin Keeper to bardzo szybki rozwój naszych włości. W skład naszej armii, wchodzi plejada różnych paskudnych stworzeń – wspomniane gobliny, orki, ogry, czarnoksiężnicy, czy ultra-potężne balrogi. Każdy z nich przyporządkowany jest do określonej kategorii, związanej z przeznaczeniem. I tak balrogi oraz mroczne elfy są mistrzami w zadawaniu obrażeń przeciwnikowi, podczas gdy ogry i orkowie pełnią rolę defensywną.

goblin_keeper_2

Podobnie jak w innych grach strategicznych za darmo, tak i tutaj możemy zapraszać przyjaciół. Są oni o tyle potrzebni, że wpływają na produkcję surowców w kopalniach. Ważną częścią gry jest także rozbudowa technologii, pozwalającej na tworzenie bardzo potrzebnych przedmiotów. Dzięki nim możemy stopniowo poprawiać zarówno wydobycie w naszych kopalniach, jak i zwiększyć ilość i rodzaj potworów w naszej armii. I tak czarnoksiężnicy potrzebują zarówno łóżek, jak i odpowiednio dużej biblioteki, gdzie mogą badać i rozwijać nasze technologie. Podobnie jak w innych darmowych strategiach, tak i tutaj mamy wewnętrzny sklep. Walutą premium są talary, znacznie wpływające na grę – potrafią przyśpieszać badania, budowanie, odblokowywać wiele ciekawych bonusów. Goblin Keeper nie różni się pod tym względem od innych produkcji jak choćby Grepolis czy Settlers Online.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt
Zalety
Duże podobieństwo do Dungeon Keeper
Miła odmiana w stosunku do innych strategii przeglądarkowych
Przyjemny gameplay
W całości po polsku!

Wady
Różne błędy

 

Werdykt
Goblin Keeper daje radę. Co prawda spotkałem w grze różnego rodzaju błędy, jednak mimo wszystko jest to bardzo ciekawa i przyjemna strategia. Bardzo przypomina wydaną wiele lat temu Dungeon Keeper, którą pamiętam bardzo dobrze, a co do której mam niezwykle duży sentyment. Doceniam chęci twórców – chcieli stworzyć coś innego w stosunku do innych gier przeglądarkowych i to im się z pewnością udało. Warto zagrać!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Goblin Keeper recenzja dnia 15 marca 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
duel_of_champion_3
Duel of Champions recenzja

Karcianki to coraz popularniejszy rodzaj gier online, dlatego z wielkim zainteresowaniem rozpocząłem testy Duel of Champions, strategicznej gry karcianej do...

Zamknij