Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire to bardzo popularna gra strategiczna, stworzona przez Goodgame Studios. Wcielamy się w średniowiecznego władcę, który za murami swojego zamku, musi zbudować swoje imperium. Brzmi znajomo? Na pewno tak, ale gra jest wyjątkowo dobrze zrealizowana i dopieszczona! I do tego w całości po polsku!

goodgame_empire_1

Od razu po szybkiej rejestracji, wskakujemy do świata gry i samouczka, co jest aktualnie standardem każdej porządnej strategii. Podczas samouczka, w przystępny sposób dowiadujemy się więcej na temat podstaw tej znakomitej darmowej gry strategicznej. Ponieważ strategia jest w całości po polsku, nie powinniście mieć jakichkolwiek problemów ze zrozumieniem w czym rzecz. Podobnie jak w wypadku np. Settlers Online czy Command and Conquer Tiberium Alliances, nasze pierwsze misje w grze, są powiązane z samouczkiem, dlatego przy okazji będziemy rozwijać nasze imperium. Zaczynamy skromnie – dostajemy obskurny tzw. zamek – piszę tak, ponieważ wygląda bardziej jak nieco większa buda zbudowana z desek. No ale przynajmniej możemy się pochwalić posiadaniem zamku! Oczywiście po jakimś czasie, jego wygląd znacząco się zmienia, a my możemy się pochwalić posiadaniem zamku, nie tylko z nazwy.

goodgame_empire_3

Budujemy chatę drwala i kamieniołom oraz inne budynki gospodarcze, niezbędne dla naszego rozwoju. W Goodgame Empire są 3 surowce – drewno, kamień oraz żywność. Musimy budować także znacząco rozbudować miejsca, gdzie będą mieszkać nasi poddani, z których będziemy z kolei zdzieramy pieniądze. Nikczemną rolę zbierania podatków, ma chytrze uśmiechający się poborca podatków, który może je zbierać na kilka sposobów, w zależności od czasu, kiedy ma nam je dostarczyć. Warto dodać, że każdy z wybudowanych przez nas budynków, w razie potrzeby, możemy przenieść w inne dogodne miejsce.

Goodgame Empire, oferuje poza tym pokaźną liczbę funkcji znanych z innych przeglądarkowych strategii – mamy możliwość zapisania się do sojuszu (możemy stworzyć także własny), wysyłamy wojska do walki z innymi graczami czy po prostu rozmawiamy na chacie z innymi graczami.

goodgame_empire_2

Szkoda jedynie że walka ma charakter krótkiego epizodu, po której dostajemy raport o sukcesie lub porażce naszej armii. Mamy jednak wpływ na ułożenie naszych wojsk przez atakiem na dany zamek – możemy atakować go od frontu, albo z lewej i prawej strony, przydzielając odpowiednie jednostki do ataku w daną część zamku. Już na pierwszy rzut oka, Goodgame Empire zachęca swoją oprawą graficzną. Kreskówkowo-komiksowa grafika, żywe kolorowy, nasi poddani spacerujący i wykonujący różne zadania – muszę ocenić grę bardzo pozytywnie. Do tego przygrywa przyjemna muzyka, choć może na dłuższą metę nieco denerwować – wszystko zależy ile gramy.

Problem pojawia się kiedy przychodzi omawiać opcje premium, które być może są za bardzo znaczące i stosunkowo drogie. Niestety, tak jak inne darmowe gry strategiczne, tak i tutaj, twórcy poszli chyba za daleko. Płacący gracze mogą liczyć na liczne bonusy, przez co rywalizacja z nimi może przyprawiać o ból głowy.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt
Zalety
Znakomita komiksowa grafika
Wciąga!
Mnóstwo ciekawych rozwiązań
Przyjemna muzyka
Jedna z najlepszych darmowych strategii!

Wady
Drogi wewnętrzny sklep

 

Werdykt
Jak inne darmowe gry strategiczne, tak i Goodgame Empire oferuje podobny zestaw funkcji, jednak zdecydowanie wyróżnia się pod względem jakości. Gra wygląda wyśmienicie i jest przy tym kolorowa, a podczas zabawy towarzyszy nam przyjemna i wręcz epicka muzyka. Można rzeczywiście poczuć się jak średniowieczny władca…

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Goodgame Empire recenzja dnia 28 listopada 2012 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
my_free_zoo_1
My Free Zoo recenzja

My Free Zoo przenosi nas w klimaty zarządzania własnym zoo. Specyficzny to biznes, bo nie tylko chodzi o kupowanie nowych...

Zamknij