Hearthstone: Heroes of Warcraft recenzja

Heartstone: Heroes of Warcraft to bezpłatna gra karciana, opierająca się w przede wszystkim na pojedynkach toczonych pomiędzy graczami z całego świata! Kreatorzy serii Diablo, Warcraft i MMORPG World of Warcraft, kolejny raz przenoszą nas do fantastycznego świata Azeroth.

heartstone_1

Co ciekawe, nad grą pracowała zaledwie garstka pracowników Blizzarda – zespół liczył 15 osób o różnych specjalnościach. Założenia rozgrywki nie powinny być obce dla każdego gracza, mającego na koncie grę w karcianki online, jak choćby Eredan czy Magic Online. Ponieważ mamy do czynienia z karcianką, na pierwszym planie są karty, które reprezentują głównie postacie i stwory znane z Warcrafta. Dwugłowe ogry, krasnale, tygrysy, elfy, murloki, koboldy, orkowie, demony, wielkie pająki i wiele, wiele innych kart, podzielonych według swojej mocy i rzadkości. Karty jednostek są uzupełnione przez karty czarów i przedmiotów. Gracze mogą także tworzyć własne karty przy pomocy kreatora kart, chociaż jest to proces uzależniony od posiadania czarodziejskiego pyłu. Wraz z rozwojem gry, będą pojawiały się nowe dodatki i karty, a to wszystko jest na razie i tak skromnym początkiem. Po zalogowaniu się do gry, będziemy prowadzeni za rączkę, ale w wyjątkowy sposób, bo przy akompaniamencie polskiej ścieżki audio. Prostszego objaśnienia gry, jak w wypadku zastosowanego w grze, trudno jest mi sobie wyobrazić. Każda talia ma głównego bohatera, który posiada własną zdolność specjalną do użytku podczas bitwy. Może to być to albo coś defensywnego albo ofensywnego, w zależności od klasy postaci. Z kolei, co do samych klas postaci, to są one oparte w całości o te znane z World of Warcraft. Bitwy są rozgrywane w systemie turowym, tak samo, jak w wypadku innych karcianek online. Na samym początku pojedynku jest losowanie, wyłaniające, który z graczy będzie rozpoczynał, jako pierwszy bitwę.

heartstone_3

Mechanika walki jest bardzo podobna do Duel of Champions, chociaż różni się kilkoma szczegółami. Mamy więc pole bitwy i podstawowy cel, czyli atakowanie wrogiego bohatera, poprzez wystawianie kart jednostek. Co turę otrzymujemy punkty, które są niezbędne do zapłaty za wystawieniu lub użycie jakiejś karty, a z każdą turą otrzymujemy o jeden punkt więcej – w miarę trwania bitwy, używane są coraz silniejsze karty. By atak był możliwy, trzeba pozbyć się broniących go jednostek albo posiadać więcej własnych jednostek na polu walki – wtedy jedna z naszych, nie będzie blokowana przez jednostkę przeciwnika. Karcianka pomimo występowania kart różnego typu, jest uderzająco prosta i przystępna. O ile konwencja gry nie do końca trafi do wszystkich to grze nie można odmówić wysokiej jakości i stworzenia z wielką dbałością o szczegółowy – jest to specjalność studia Blizzard.

heartstone_2

Gra jest bardzo kolorowa i stworzona w bardzo lekkiej, może miejscami zbyt dziecinnej konwencji. Pod tym względem, bardziej przypadł mi do gustu Duel of Champions stworzony przez Ubisoft. W Heartstone przygrywa skoczna i wesoła muzyczka, która przyjemnie umila czas oczekiwania pomiędzy w czasie czekania na ruch przeciwnika. Po jakimś czasie, dała mi się jednak we znaki i ją najzwyczajniej wyłączyłem.

Jak inne darmowe gry dostępne online, tak i tutaj znajdziemy sklep premium. Generalnie sprowadza się on do zakupu paczek z kartami, które ulepszą nasze talie. Karty dzielą się na kilka typów, a aktualnie najlepsze i co za tym idzie, najbardziej poszukiwane są karty legendarne. Wydawanie pieniędzy to najprostsza droga prowadząca do lepszych kart, dlatego płacący gracze są w znacznie lepszej pozycji niżeli „darmowi”.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Przystępna rozgrywka
Karcianka w świecie Warcrafta!
Grafika i muzyka
Ogólna jakość
Mnóstwo ciekawych kart

Wady
Przesadnie cukierkowa

 

Werdykt
Heartstone: Heroes of Warcraft jest bardzo solidnie wykonaną strategią online, która zapewnia mile spędzony czas. Może nie koniecznie podchodzi mi bajkowa wręcz konwencja, ale po 40 bitwach, uznałem, że nie jest tak z nią znowu źle. Blizzardowi udało się stworzyć karciankę, dobrze reprezentującą świat Warcrafta, dlatego będę przyglądał się dalszemu rozwoju gry z dużym zainteresowaniem. Heartstone: Heroes of Warcraft wymaga konta Battlenet i pobrania aktualnego klienta gry.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Hearthstone: Heroes of Warcraft recenzja dnia 17 kwietnia 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
anno_online_2
Anno Online recenzja

Anno Online to najnowsze dziecko Ubisoftu, który postanowił stworzyć przeglądarkową wersję stworzonej przez siebie serii gier Anno. Wcielamy się w...

Zamknij