Infinite Crisis recenzja

Infinite Crisis to kolejna darmowa strategia typu dota, tym razem wydana przez firmę Turbine, znane już na rynku Free to Play. Superman, Wonder Women i Batman oraz inni bohaterowie ze stajni DC czekają!

infinite_crisis_1

Czy kochacie bardziej Marvela czy nie, powinniście zobaczyć jedną z najciekawszych premier w tym roku, na coraz bogatszym rynku Free to Play. Infinite Crisis posiada licencje DC, a więc czeka na nas wielki świat superbohaterów i superłotrów! Poczynając od najpopularniejszych, jak Batmana, Wonder Women, Doomsday’a, Green Arrow, po mniej znanych, Shazama, Aquamana. Fabuła wiążę się z uderzeniem meteorytu, który spodobał anomalię, w efekcie dochodzi do zetknięcia ze sobą, kilku równoległych rzeczywistości. Dlatego właśnie, w grze jest kilku Batmanów, Jokerów etc. Możecie spodziewać się rozgrywki bardzo zbliżonej do popularnej bezpłatnej strategii League of Legends czy stworzonej przez Valve Dota 2. W skrócie, gracze wybierają postać i walczą w pojedynkach dwóch drużyn. Cel? Zniszczenie wszystkich wieżyczek obronnych i bazy przeciwnika. W Infinite Crisis można znaleźć jeszcze inne tryby gry, ale ten tryb jest podstawą gry. By osiągać w grach typu MOBA, jakikolwiek sukces, musimy dobrze znać zarówno umiejętności każdej z postaci, jak i umiejętnie wkomponować się w drużynę.

infinite_crisis_2

Zgranie, doświadczenie i umiejętności każdego z członków drużyny, składają się na ostateczny sukces. Warto zapoznać się z umiejętnościami każdej z postaci, bo mają one zarówno inny zestaw umiejętności, jak i inne przeznaczenie podczas walki. Jedni bohaterowie specjalizują się w zadawaniu obrażeń (Flash, Catwomen), wspomaganiu innych członków drużyny (Green Latern), a jeszcze inne na walce wręcz i przyjmowaniu obrażeń (Superman) czy ataku dystansowym (Joker). Bardzo istotną częścią całości gry jest lista bohaterów, jaką gracze mają do wyboru przed rozpoczęciem meczu. Kiedy ten się już zacznie, będziemy kontrolować swojego herosa i rozwijać go w podobny sposób, jak to ma miejsce w grach RPG – lepsze przedmioty, punkty doświadczenia. Infinite Crisis niedawno ruszył, także nie ma zbyt wiele postaci do dyspozycji. To samo tyczy się map, których jest dosłownie kilka. Wierzę jednak, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy, gra rozwinie się znacząco. Do meczy przygotowujemy się w lobby, gdzie kontaktujemy się z innymi graczami i tworzymy drużynę. Kiedy już jesteśmy gotowi, włączamy jedną z dostępnych grze map i zaczynamy właściwą część zabawy.

infinite_crisis_3
Grafika wygląda świetnie, dlatego Infinite Crisis należy do czołówki gier Free to Play. Grafika nawiązuje do filmów animowanych i komiksów DC, tak samo jak ścieżka dźwiękowa, w której usłyszymy aktorów znanych z seriali. Jeśli ktoś twierdzi, że gry przeglądarkowe szybko dogonią gry na kliencie, to się myli i to bardzo! Nie obyło się jednak bez problemów – gra wymaga bardzo mocnego komputera, inaczej jesteśmy skazani na grę na najniższych detalach graficznych. Niestety, Turbine, jak na razie nie zoptymalizowało należycie silnika gry.

Co do mikropłatności to krążą one w okół zakupu postaci, nowych skórek i specjalnych umiejętności. Sklep gry, bez wątpienia ma bardzo bogatą ofertę, ale problem w tym, że ceny są zdecydowanie zbyt wysokie. Podobnie, jak w innych grach dostępnych za darmo, w Infinite Crisis występują 2 waluty – Merit (zwykła) i Crisis Coins (premium). Bardzo dobrze, że poprzez grind, możemy dostać praktycznie wszystko, co oferowany jest w wewnętrznym sklepie.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Świetna grafika
Dźwięk
Uniwersum DC!
Różne tryby gry

Wady
Ekstremalne wymagania sprzętowe

 

Werdykt
Infinite Crisis to gra nie tylko dla fanów strategii, ale także graczy lubiących komiksowe klimaty w grach komputerowych. Połączenie MOBA z uniwersum DC to ruch w dobrą stronę, choć grze jeszcze trochę brakuje i za wcześnie, by piać z zachwytu. Trochę na wyrost jednak, dam Infinite Crisis maksymalną ocenę, bo wierzę zarówno w Turbine, jak i to, co do tej pory zobaczyłem. Optymalizacja silnika i dodanie większej ilości postaci i map to minimum, czego gra potrzebuje. Pobierzcie grę i przekonajcie się sami.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Infinite Crisis recenzja dnia 3 marca 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
skill_3
S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja

Może macie ochotę odsapnąć trochę od gier strategicznych? Jeśli jesteście jak najbardziej na tak, zapraszam na bezpłatną strzelankę online S.K.I.L.L.:...

Zamknij