Iron Grip Marauders recenzja

Iron Grip: Marauders to jedna z najciekawszych gier strategicznych dostępnych w oknie przeglądarki, oferując rozbudowane bitwy w 3D za sprawą silnika Unity Engine! Łącząc turową walkę z elementami spotykanymi w strategiach przeglądarkowych oraz nieźle zaprojektowaną grafiką, to z pewnością jedna najlepszych darmowych gier strategicznych.

iron_grip_marauders_3

GRA NIE ISTNIEJE

Kariera latającego pirata…
Dość z zakładaniem kolejny raz, kolejnego miasta w kolejnej darmowej grze strategicznej! Tym razem jesteśmy kapitanem statku powietrznego (lub po prostu piratem), będącego ruchomym miastem, bazą, magazynem i wszystkim, czego potrzebuje powietrzny pirat. W grze chodzi przede wszystkim o turowe bitwy, walkę i kupowanie coraz to nowych jednostek. Iron Grip Marauders został tak zaprojektowany, by od ilości wygranych bitew, zależało ile będziemy mieli surowców dla naszego rozwoju. Jak to bywa z darmowych grach, oczywiście możemy kupić specjalną walutę (gems) w sklepie, ale gra nie zmusza nas specjalnie do tego kroku – możemy stosunkowo dużo jej podczas gry.

Poza bitwami skupiamy się przede na ulepszaniu zarówno technologii związanej z konkretnymi jednostkami, jak i szybkości ich produkcji oraz modyfikacjami samego statku powietrznego. Jednostki występują w wielu odmianach, a sam typ jednostki można ulepszać, by jednostka była odporniejsza na obrażenia, więcej raniła i sam atak kosztował mniej punktów akcji podczas bitwy. W grze możemy nabyć czołgi zwykłe lub specjalnie, kilka odmian artylerii, wozy pancerne czy nawet kawalerie jako jednostkę zwiadowczą.

Iron_grip_marauders_1

Odblokowujemy je stopniowo poprzez awans na wyższy poziom doświadczenia (gra ma pewne elementy RPG). Za każdą bitwę, nasza postać otrzymuje określoną ilość punktów doświadczenia, podobnie jak dostępni w grze dowódcy. Z kolei dowódca to unikalna jednostka, którą wybieramy zaraz przed bitwą, może być wyjątkowo potężną jednostką pancerną, sprawnym medykiem czy snajperem (a właściwie panią snajper). W sumie dostępnych jest 8 dowódców, a każdego z nich odblokowujemy wraz z naszym rozwojem i wykonywaniem poszczególnych misji.

Unity 3D i turowa walka!
Początkowo możemy odnieść wrażenie, że Iron Grip: Marauders ma to, co większość strategii przeglądarkowych, ale wszystko mija, gdy rozgrywamy naszą pierwszą bitwę. Bitwy rozgrywane są w systemie turowym, gdzie każda z jednostek ma określoną ilość punktów akcji, za które „kupuje” ruch, atak oraz inne zdolności specjalne. Każdą z jednostek możemy kontrolować, co jest rewelacyjną odmianą w stosunku do innych strategii! Dodatkowo możemy rozgrywać bitwy w dowolnym momencie, w dowolnym momencie je przerywając i wracając do nich, kiedy nam się spodoba! Jest to zdecydowanie największy plus tej znakomitej darmowej gry strategicznej.

Iron_grip_marauders_2

To zdecydowanie duży plus, szczególnie, że możemy zatrzymać w ten sposób bitwę np. w 5 turze i dokończyć kolejnego dnia. O ile grafika w menu, to statyczne obrazki i właściwie nic nad wyraz spektakularnego, tak walka w Iron Grip: Marauders wygląda wyśmienicie. Grafika jak na grę przeglądarkową, robi naprawdę bardzo dobrze wrażenie, ze względu na użyty podczas walki, engine Unity 3D. Ten dość zaawansowany engine, powoli powinien zrewolucjonizować gry w przeglądarce, szczególnie, że oferuje świetną grafikę i płynność.

Na koniec trochę na temat waluty premium, czyli gems’ów; możemy za nią kupić wybrane jednostki specjalne na czarnym rynku, lub wydać na skrzynie, działające jak boostery w grach karcianych. Po otworzeniu jednej z takich skrzyń, gra losuje nam „niespodziankę” w postaci mniej lub bardziej potężnych jednostek, przedmiotów czy ilości surowców.

GRA NIE ISTNIEJE

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt
Zalety
Świetna, turowa walka
Bogactwo jednostek
Dobry balans między walką, a resztą gry

Wady
Miejscami może się wieszać

 

Werdykt
Iron Grip: Marauders zrobi wrażenie na każdym fanie gier, zarówno kogoś, kto szuka czegoś nowego. Jeśli szukasz turowych gier strategicznych za darmo, po prostu musisz spróbować zagrać i to bez dwóch zdań. Wrażenia z gry są naprawdę świetne, szczególnie że nie musimy kolejny raz rozwijać osady czy miasta. Tutaj chodzi przede wszystkim o bitwy w 3D i od nich zależy ile będziemy mieli surowców, punktów doświadczenia czy w ogóle majątku w grze. Gra jest bardzo inteligentnie zaprojektowana i rozwijania, dlatego zasługuje na szczególną uwagę wszystkich fanów strategii. Warto zagrać!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Iron Grip Marauders recenzja dnia 10 września 2012 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
world_wars_2
Najlepsze gry strategiczne wojenne

Gry strategiczne wojenne oferują dużo ciekawej zabawy, rzucając nas w odmęt wirtualnej wojny. Przedstawiam najciekawsze gry strategiczne (i nie tylko),...

Zamknij