Merc Elite recenzja

Macie chętkę na kolejną darmową grę MOBA? Merc Elite to strategia typu DotA wydana przez popularne go wydawcę Bigpoint. Za darmo i do pobrania.

merc_elite_1

Bigpoint powinien być świetnie znany każdemu fanowi gier Free to Play. Ich pierwsze z brzegu produkcje to choćby wciąż bardzo popularna Farmerama, Pirate Storm czy RPGowy Drakensang Online. Tym razem przygotowali dla nas grę typu MOBA, która skupia się na bitwach z udziałem komandosów/najemników. Co do fabuły to ogranicza się ona jedynie do przedstawienia niedalekiej przyszłości, jako mrocznego miejsca, gdzie na pierwszy plan wysuwają się korporacje i ich ciemne interesy. Po pobraniu niewielkiego, liczącego niecały 1 GB klienta, możemy śmiało zalogować się do gry. Czeka na nas 5 różnych klas postaci. Taktyk zapewnia ochronę, zbiera informacje wywiadowcze i jest mózgiem drużyny. Jako broń służy mu pistolet do walki na krótki dystans oraz umiejętność przyzwania drona. Zwiadowca, który zbiera dane na temat wroga, zakłóca transport posiłków, a za broń służy mu szybkostrzelny pistolet maszynowy. Idealny do szybkich ataków z zaskoczenia. Szturmowiec jest najemnikiem specjalizującym się w zadaniu dużych obrażeń przy użyciu broni średniego zasięgu, granatnika oraz wezwanie na pomoc helikoptera.

merc_elite_3

Brutal to żołnierz do walki w bliskim starci z wrogiem, który umie absorbować znaczne obrażenia oraz atakować przy użyciu strzelby. Zadaniem Kanoniera jest wspieranie i ochrona drużyny oraz ostrzał przy użyciu broni dalekiego zasięgu. Posiada także 2 silne umiejętności: „granat RPG” oraz „ostrzał rakietowy”. Jak na grę MOBA wydaje się, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru, ale więcej wiemy analizując system umiejętności. Merc Elite daje nam bardzo dużą swobodę w rozwoju danej klasy, co przy różnorodnym arsenale broni i innego ekwipunku, pozwala na stworzenie dowolnej postaci. Może się mylę, ale zauważam pewne podobieństwo pod tym względem z World of Tanks. Z kolei sama tematyka i świat przedstawiony w grze, może przypominać trochę Ghost Recon Phantoms od Ubisoftu.

merc_elite_2

Rozgrywka opiera się na znanych dobrze mechanizmach, tak więc kolejny raz będziemy walczyć o różne punkty na mapie, ale tym razem z udziałem żołnierzy. Wprowadzono kilka ciekawych rozwiązań, takich jak chowanie się za zasłony i zmniejszenie obrażeń czy mierzenie celu. Trochę jak w darmowym Bloodline Champions – namierzamy wroga i naciskamy prawy przycisk myszy. Gra ma solidną oprawę audiowizualną, ale została stworzona raczej z myślą o starszych komputerach. Bez wątpienia nie powinniście się obawiać wymagań sprzętowych. Grze na pewno trudno mierzyć się z jakością DotA 2, ale prezentuje się przyzwoicie. Na dodatek została nieźle spolszczona, chociaż dotyczy to tylko tekstu, ponieważ ścieżka audio jest wciąż po angielsku.

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Kilka oryginalnych rozwiązań
Solidna oprawa audiowizualna
Nieduży klient gry
Niskie wymagania sprzętowe

Wady
Błędy

 

Werdykt
Bigpoint ma na swoim koncie gry dość różne, od lepszych jak Battlestar Galactica Online i Drakensang Online, po słabsze jak Skyrama czy DarkOrbit. Tym razem udało im się stworzyć naprawdę fajną i oryginalną grę, w dodatku typu MOBA. Merc Elite jest bardzo przystępna, ma całkiem dobrą grafiką i została świetnie spolszczona, co powinno przełamać opór graczom mającym problemy z językiem angielskim. Mam nadzieję, że Bigpoint porzucił politykę wydawania przeciętniaków, a skupi się na grach na podobnym poziomie co Merc Elite. Pobierajcie, w końcu jest za darmo!


komentarze

Przeczytaj inne:
goodgame_empire_1
Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire to bardzo popularna gra strategiczna, stworzona przez Goodgame Studios. Wcielamy się w średniowiecznego władcę, który za murami swojego...

Zamknij