Might and Magic Heroes Online recenzja

Ubisoft kolejny raz uraczył nas darmową grą Free to Play, a więc rzucamy wszystko i wchodzimy do Ashanu. Might and Magic Heroes Online nie wymaga pobrania, ponieważ jest dostępna w przeglądarce!

heroes_online_1

Might and Magic Heroes Online przenosi graczy do świata 6stej odsłony serii, a więc świata Ashan, znanego za sprawą Heroes VI oraz popularnej darmowej karcianki Duel of Champions. Do dyspozycji graczy są tylko frakcje Przystani lub Nekropolii – na kolejne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Po wybraniu frakcji, musimy zdecydować, czy wybieramy bohatera posługującego się magią czy też opierającego się o siłę oręża. Pierwsze kroki w grze to samouczek i wykonanie kilku prostych misji, a że gra została zrobiona po polsku, nie powinniście mieć większych trudności z ogarnięciem podstaw. Po kilkunastu minutach gry i pokonaniu kilku bossów, otrzymujemy możliwość wybudowania własnego miasta, które będzie służyło, jako główna baza. Jak w klasycznych Hirołsach, przyjdzie nam budować nowe budynki, rekrutować jednostki i wszystko to co już widzieliśmy i co lubimy! Rozgrywka została podzielona na dwie części. Pierwsza to eksploracja świata przy użyciu bohatera, zarządzanie jego ekwipunkiem, zbieranie surowców, przedmiotów, nowych zadań. Z kolei druga przenosi nas na wirtualne pole bitwy, dobrze znane z innych gier Heroes of the Might and Magic. Jednostki rozmieszczone są a heksagonalnej siatce, a każdy z uczestników kontroluje swoje jednostki w systemie turowym. Bardzo niewiele można spotkać darmowych gier strategicznych, które umożliwiają turową walkę! Co ciekawe, można zaprosić innego gracza, by pomógł nam w danej bitwie – jego jednostki i bohater będą widoczne podczas walki, a my możemy wskazywać mu pole/informacje, co do strategii w bitwie.

heroes_online_3

Dzięki temu, możemy zdecydowanie łatwiej pokonać niektórych przeciwników – w tym bossów. W grze znajdziemy mnóstwo osiągnięć, które są związane z naszymi postępami w grze – pamiętacie Duel of Champions z długą listą nagród za odblokowanie osiągnięć? Might and Magic Heroes Online idzie w podobnym kierunku z czego się bardzo cieszę.

Might and Magic Heroes Online prezentuje się bardzo dobrze, za sprawą kolorowej i przyjaznej dla oka grafiki oraz solidnej – jak na przeglądarkę – oprawy audio. Pojawiająca się w grze muzyka, została zaczerpnięta z Heroes VI, co jest miłym akcentem dla wszystkich fanów serii. Problemy sprawia natomiast strona techniczna gry, serwery i fakt, że gra jest na tym wczesnym etapie produkcji. Z czasem powinno być znacznie lepiej, ale trudno powiedzieć kiedy.

heroes_online_2

Jak w innych darmowych grach strategicznych, tak i tutaj znajdziemy wewnętrzny sklep, będący kluczem do szybkiej potęgi. Asortyment dodatków w sklepie jest bardzo zróżnicowany, bo możemy przebierać wśród przedmiotów dających unikalny wygląd, czy celować w szybkie wzmocnienie bohatera i jego armii. Poziom trudności gry, wpływa na nasze rozważania o zakupie przedmiotów za prawdziwe pieniądze, ale nie wydawałbym na waszymi miejscu od razu pieniędzy. Przekonajcie się najpierw czy gra jest rzeczywiście tego warta…

Nie zapomnijcie o premii za logowanie, która pozwoli za darmo wzmocnić swojego herosa o nowe przedmioty, pieniądze i bonusy!

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Hisołsi!!!
Oprawa audiowizualna
Turowe bitwy
Oryginalność

Wady
Problemy techniczne

 

Werdykt
Might and Magic Heroes Online ma w sobie potencjał i oryginalność, ale jak na razie boryka się z wieloma problemami, które zaniżają jej ocenę. Problemy techniczne ze skryptem gry oraz z serwerami są często, a sama gra wymaga wiellu modyfikacji i usprawnień. Wierzę jednak, że po świetnych Settlers Online, czy Duel of Champions, Ubisoft zrobi z Might and Magic Heroes Online naprawdę udaną i wciągającą grę. Wymaga to jednak czasu, pieniędzy i nas – graczy.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Might and Magic Heroes Online recenzja dnia 22 stycznia 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
polwars_3
Polwars recenzja

Symulacja Polaka, prowadzi nas w różne miejsca stolicy, gdzie możemy dzielić przygody z innymi graczami online. Zamknij