My Sunny Resort recenzja

Pod palmami, spędzimy wspaniale czas, jeśli organizatorzy zadbają o nasz komfort. Jeśli nie – biada nam! Zobaczmy, jak to jest po drugiej stronie – zapraszam na My Sunny Resort!

my_sunny_resort_3

Temat gry jest przyjemny, bo wakacyjny – będziemy budować i zarządzać ośrodkiem turystycznym, który jest ulokowany w pięknym i słonecznym rejonie świata. Gra nie wymaga pobrania, a możecie w nią zagrać po darmowej rejestracji, która zajmie wam dosłownie kilka sekund. Tak jak możecie się spodziewać, rozpoczynamy od rozbudowy infrastruktury naszego ośrodka, budując domek wypoczynkowy oraz bar przekąskowy. Samouczek przeprowadzi nas za rączkę przez pierwsze procesy, jakie czekają na nas w grze. I tak dowiemy się, że nie tylko budujemy, ale również obsługujemy turystów, w stylu Simsów – chwytamy jakiegoś i przenosimy np. do domu czy by coś zjadł. Pomysł nie głupi i daje nam zajęcie. Gra jest prosta w obsłudze i nie powinna nastręczać trudności, chociaż rzut oka na ilość opcji, sklepów, przedmiotów i możliwości rozwoju kurortów, może przestraszyć początkujących. Nie martwcie się jednak, bo My Sunny Resort jest po polsku – to naprawdę pomaga. Za wykupienie danego przedmiotu/czegokolwiek dostajemy punkty doświadczenia, podobnie, jak za podlewanie kwiatów i inne czynności. Punkty doświadczenia powodują awans na wyższe poziomy doświadczenia, co skutkuje dostępem do nowych przedmiotów i budynków.

my_sunny_resort_2

My Sunny Resort jest kolorowa, może nie pełnoekranowa – akcja rozgrywka się w wycentrowanym okienku – ale ma lekki i relaksujący klimat. Towarzysząca nam w grze muzyka jeszcze pogłębia ten efekt, dlatego przyjemnie jest w nią zagrać i pomyśleć o zbliżających wakacjach. Z tego miejsca chciałem pozdrowić Jarosława Kuźniara, który zainspirował moje przyszłe wakacje – jak ktoś chętny, niech sprawdzi #SekretyKuźniara na twitterze lub memy na ten temat…

Firma Upjers uraczyła nas wieloma niebyt udanymi grami, ale od jakiegoś czasu wydaje porządne i całkiem przyjemne gry przeglądarkowe – wymienię tutaj, choćby UnderMaster lub Battle of Beasts. Graliście może w My Little Farmies? Styl graficzny oraz rzut izometryczny na planszę, sugerują wykorzystanie tego samego silnika, co w wypadku tej farmerskiej gry przeglądarkowej. Menu nie powinno nastręczać nikomu specjalnych trudności, chociaż jak pisałem – można się czasami pogubić.

my_sunny_resort_1

Jeśli macie problemy, można szybko znaleźć pomoc, a sama rozgrywka raczej nie powinna nikogo zmęczyć. Tutaj nie chodzi o PvP czy jakąś formę rywalizacji z innymi graczami. Jeśli szukacie czegoś podobnego to sugeruje raczej wskoczyć do Heroes Online.

Walutą premium są muszelki, które służą do przyśpieszenia robót i wykorzystywania skrótów w grze. Naturalnie waluta premium wymaga wydania normalnych pieniędzy w grze, chociaż gracze dostają garść muszelek, by wiedzieli na ile mogą się one przydać. Nie zauważyłem, by gra bardzo naciskała na mnie podczas zabawy, która jest dość niezobowiązująca.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Relaksująca rozgrywka
Solidna grafika
Muzyka – ok kiedy wakacje?!

Wady
Może nie koniecznie dla wszystkich

 

Werdykt
Może gra nie powala szatą graficzną czy złożonością rozgrywki, ale jest relaksująca i dobrze wykonana. Dla kogo jest właściwie ta gra? Zabawa w budowanie i zarządzanie kurortem, jakieś elementy kojarzące się z Simsami mogą też przyciągnąć dziewczyny – je szczególnie zapraszam do gry. Upjers po Battle of Beast i UnderMaster idzie raźno przed siebie i wydaje znacznie lepsze gry niż jeszcze kilka lat temu – trzeba to docenić.

My Sunny Resort recenzja dnia 7 listopada 2014 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
kingsroad_3
KingsRoad recenzja

Szukacie ciekawych gier na przeglądarkę? KingsRoad to przeglądarkowa siekania w stylu hack & slash, która trafi do wszystkich poszukujących akcji...

Zamknij