Najlepsze gry strategiczne na przeglądarkę

Szukacie czegoś na przeglądarkę? Zobaczcie najlepsze darmowe gry strategiczne na przeglądarkę, które nie tylko dostarczają mnóstwo zabawy, ale przy tym, rzucają wyzwanie. Subiektywnie wybraliśmy wszystkie strategie przeglądarkowe za darmo, jakie zasługują na uwagę.

 

Anno Online
Może poszukujecie czegoś bardziej ekonomicznego bez wojennej zawieruchy? Anno Online od Ubisoftu powinno trafić w sedno waszych poszukiwań. Tym razem będziemy zarządzać kolonią, tworząc gospodarkę od podstaw.

anno_online_3

Na czym polega zarządzanie kolonią? Najpierw musimy zbudować pierwsze budynki gospodarcze i siedliska ludzkie, by zachęcić kolonistów do osiedlania się. Gospodarka kolonii opiera się na łańcuchach produkcji, którą tworzą siatkę zależności między sobą – w zasadzie mechanizm jest podobny, jak w innych darmowych strategiach na przeglądarkę. Grę wyróżnia jakość i bardzo dobra grafika, która robi świetne wrażenie, podobnie jak to ma miejsce w Settlers Online. Pacyfiści polubią tą grę, ponieważ nie będą musieli brudzić sobie rąk werbowaniem wojsk i działaniami wojennymi. Jak kto woli. Anno Online można pograć po polsku.

 

Forge of Empires
Najbardziej interesującą innowacją w Forge of Empires jest system technologiczny bardzo zbliżony do rozwiązań znanych w grach Cywilizacja. Kupując nowe technologie, przeskakujemy w kolejne epoki, poczynając od epoki kamienia łupanego.

forge_of_empires_3

Swojej istocie, Forge of Empires wykorzystuje standardowe rozwiązania znane z innych gier przeglądarkowych strategicznych za darmo. Rozwijamy własne miasto i czeka nas podróż począwszy od epoki kamienia łupanego – technologie są ważnym elementem rozwoju, ale najpierw musimy zadbać o wzrost gospodarczy i generowanie surowców. Forge of Empires wyróżnia się znakomitą grafiką, przez co dołącza do najbardziej udanych produkcji znanych z przeglądarki. Całość dopełnia polska wersja językowa, która zdecydowanie uprzyjemnia korzystanie z gry.

 

The Settlers Online
Chyba każdy fan strategii kojarzy klasykę ekonomicznych gier strategicznych, jaką jest seria Settlers Online. Wersja przeglądarkowa aktualnie wydaje się najlepiej wykonaną darmową strategią przeglądarkową na rynku.

settlers_online_3

Za grę odpowiada doświadczone studio Ubisoft, które ma już całkiem pokaźne doświadczenie na rynku free to play (Anno Online, Duel of Champions). W swojej mechanice, produkcja nie odbiega znacząco od przyjętych standardów gatunku gier przeglądarkowych – rozwijamy miasto, odkrywamy nowe technologie, angażujemy się w sojusze i wojujemy z innymi graczami. Settlers Online wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą obszernością i jakością, co zostało uznane przez miliony graczy, także z Polski. Pełna detali grafika, dźwięk, mnóstwo budynków i sensowne mikropłatności to dodatkowe zalety wyróżniające Settlers Online spośród innych gier tego typu.

 

Goodgame Empire
Miliony graczy na całym świecie i jakość której mogą pozazdrościć inne przeglądarkowe strategie. Akcja Goodgame Empire przenosi nas w Średniowiecze, takie kreskówkowe Średniowiecze…

goodgame_empire_3

Czeka nas zarządzanie własnym zamkiem wraz z przylegającymi do niego budynkami – system opiera się na generowaniu surowców i wydawania ich na różnego rodzaju inwestycje. Już na pierwszy rzut oka widać, że Goodgame Empire ma aspiracje, by niejako zająć pierwsze miejsce, jeśli chodzi o bezpłatne strategie na przeglądarkę. Zarówno bardzo dobra szata graficzna, jak i dopracowana mechanika rozgrywki wybijają się na tle wielu innych produkcji na rynku. Jeśli nie koniecznie podchodzi wam zabawa w przeglądarce, pobierzcie wersję na tablety lub telefony z iOS (iPad i iPhone). I przeglądarkowa i mobilna wersja Goodgame Empire jest po polsku.

 

Kingdom Rush
Trudno nie znać najbardziej znanej gry tower defense w historii, Kingdom Rush, której sukces wynika z genialnej wręcz jakości i innowacyjności. Gra jest dostępna także na urządzenia mobilne z systemem iOS.

kingdom_rush_2

Królestwo upada i tylko my możemy powstrzymać inwazję sił mroku! Gobliny, trolle, demony i szkielety ruszają, by palić i grabić, a my dysponując niewielką armią musimy wybić, do ostatniego wroga. Przeciwnicy biegną wzdłuż drogi, a naszym zadaniem będzie budowa wieżyczek w odpowiednich miejscach. Wieżyczek mamy kilka, możemy je ulepszać, ale która z nich będzie odpowiednia w określonym miejscu? W tym właśnie tkwi cały szkopuł. Trudno zliczyć pozytywy, jakimi cechuje się Kingdom Rush, ponieważ jest to gra pod wieloma względami doskonała i jeszcze dostępna bezpłatnie w przeglądarce. Nic tylko grać i grać!

 

King’s Bounty: Legions
Niewiele można znaleźć wartościowych strategii na Facebooku, ale King’s Bounty: Legions jest zdecydowanie jedną z przeglądarkowych gier strategicznych za darmo, które trzeba przetestować.

kings_bounty_legions_2

Za grę odpowiada studio Nival, znane między innymi z popularnego MMORPG – Allods Online. King’s Bounty: Legions nawiązuje na różne sposoby do serii Heroes of the Might and Magic, za sprawą turowego systemu walki i rozgrywki opierającej się na mapie przygód. Możemy rekrutować dziesiątki różnorodnych jednostek, obejmujących 5 unikalnych frakcji i dowolnie kształtować swoją armię. Strategia wyróżnia się przede wszystkim rozgrywką opierającą się w większości na bitwach, ale również znakomitą grafiką, za którą odpowiada silnik Unity 3D. Macie może iPada lub iPhone? Możecie bez trudu pobrać King’s Bounty: Legions także na te urządzenia i grać w całości po polsku.

Ikariam
Ikariam to świat antyku w przeglądarce. Podobnie jak Grepolis, przenosi nas w świat tytanów i olimpijskich bogów.

Ikariam opiera się na mechanice dobrze znanej z innych strategii przeglądarkowych – zaczynamy od zbierania niezbędnych surowców, by jak najszybciej rozbudować swoją małą mieścinę. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie miasta w lokalną potęgę, a to wymaga zarówno czasu, jak i cierpliwości. Gromadzimy surowce, konstruujemy nowe budyni i rekrutujemy armię, a wszystko w klimatach antycznej Grecji. Gra ma bardzo barwną i przyjemną grafikę, a na dodatek została stworzona w całości po polsku.

 

Travian
Prawdziwa klasyka i jedna z najstarszych współczesnych bezpłatnych gier strategicznych na przeglądarkę. Przenosimy się w czasy Imperium Romanum, ale nie przyjdzie nam tylko grać Rzymianami, ale również Galami, lub Teutonami – wybór należy do nas.

travian_3

Każda z wymienionych wyżej frakcji, posiada własną specyfikę i indywidualne zalety oraz wady. Podczas gdy Rzymianie są przeciętni we wszystkich, Teutoni to mistrzowie ataku, a Galowie najlepiej wiedzą jak się bronić. Mechanika rozgrywki powinna być wam dobrze znana – ponownie czeka nas rozwinięcie osady, oraz pomnażanie surowców i walka z innymi graczami. Travian wyróżnia się humorystyczną komiksową grafiką, która przywodzi na myśl popularnego Asteriksa – tylko 2D, ale twórcy przez ostatnie kilka lat dopieścili ile tylko mogli Traviana. Co wam szkodzi spróbować, szczególnie, że gra jest po polsku?

 

Goodgame Big Farm
Zarządzanie własnym gospodarstwem też wymaga pewnej strategii, a już z pewnością podstawowych praw ekonomii. Goodgame Big Farm to bardzo znana strategia przez przeglądarkę i jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier rolniczych w ogóle.

Rolniczy biznes także wymaga strategii! Zarządzamy gospodarstwem rolnym, hodujemy zwierzęta oraz dbamy o rośliny uprawne. Efektywne wykorzystywanie paszy, wody oraz nawozów i dbanie o rozwój rolniczej infrastruktury – to są właśnie nasze podstawowe zadania. Mamy okazję kontaktu z innymi graczami oraz handlem płodami rolnymi dla pieniędzy. Wizualnie Goodgame Big Farm przedstawia się bardzo przyjemnie i kolorowo. Gra jest dostępna w całości po polsku.

 

Grepolis
Grepolis to bezpłatna strategia na przeglądarkę, przenosząca nas wirtualny antyk. W odróżnieniu od Ikariam, Grepolis jest nieco poważniejszym podejściem do tematu. Warto zaznaczyć, że ta strategia jest w polskiej wersji językowej.

grepolis_3

Najciekawszą częścią gry jest możliwość rekrutacji potężnych mitologicznych jednostek – mocarne Minotaury, nie gorsze Cyklopy, latające Mantykory czy trzy-głowe Cerbery, mogą wspomóc nas w rozniesieniu wrogów na strzępy. Mitologiczne jednostki to jeden z ciekawszych aspektów tej strategii. Wszystko zależy na jakiego patrona miasta się zdecydujemy (Hera, Zeus, Posejdon oraz Atena). Każde z bóstw odblokowuje 2 z 8 dostępnych mitycznych jednostek.

Najlepsze gry strategiczne na przeglądarkę dnia 21 listopada 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
rakard_kingdoms_1
Rakard Kingdoms recenzja

Rakard Kingdoms to najnowsza produkcja od niemieckiego studia Upjers znanego z takich gier jak Garbage Garage czy Kapi Hospital. Podobnie...

Zamknij