Najlepsze gry strategiczne online

Najlepsze gry strategiczne online – przedstawiamy subiektywny wybór najznakomitszych produkcji za darmo na Twój komputer. Są tutaj wymienione, i strategie online dostępne w oknie przeglądarki, i do pobrania.

World of Tanks
Jeden z największych hitów ostatnich lat, posiadająca blisko 60 milionów aktywnych kont! O sukcesie stanowi przede wszystkim koncepcja gry – starcia czołgów, ale także bardzo solidne wykonanie i ciągły rozwój.

world_tanks_2

Wybieramy jedną z dostępnych w frakcji i ruszamy do boju – na początku nasz czołg, co by nie mówić, jest mały i słabiutki, ale z każdą bitwą zbliżamy się do zakupu coraz lepszych maszyn. Na końcu łańcucha technologicznego czekają na nas m. in. Tygrys, Pantera, T-34, Sherman, czy gigantyczny super ciężki czołg Maus! Mikropłatności, stoją być może ością w gardle nie jednemu graczowi, ale World of Tanks to i tak jedna z najlepszych gier wojenno-strategicznych dostępnych bezpłatnie.

 

Travian Kingdoms
Travian Kingdoms to kontynuacja jednej z najpopularniejszych i najstarszych strategii online, jakie zostały dotychczas stworzone. Kiedy wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, Imperium Romanum, toczyło ciężkie wojny w Galami, a potem przede wszystkim z Teutonami. Właśnie w te 3 frakcje, mamy okazję się wcielić w Travianie.

travian_kingdoms_1

Galowie są znakomici w obronie, ale nie radzą sobie tak dobrze w ataku jak Teutoni, którzy z kolei są słabi w obronie. Rzymianie są zbalansowani i „średni” pod każdym możliwym względem. Na początek naszych przygód warto zagrać Rzymianami, a po poznaniu gry, przerzucić się i zaryzykować grę Teutonami. Decyzja zależy od was. W grze czeka na nas zarządzanie osadą, zbieranie surowców, budowanie obiektów oraz wojna z innymi graczami. Bywa ciężko, dlatego niezbędne jest znalezienie właściwych sojuszników. Travian Kingdoms jest dostępny po polsku!

 

The Settlers Online
Czyli innymi słowy, trochę klasyki, ale w przeglądarkowym wydaniu. Gra oferuje dużą ilość zróżnicowanych budynków oraz przyjemny gameplay, stawiający na rozwój ekonomiczny. Przygodę w Settlers Online zaczynamy standardowo od samouczka i budowy całej niezbędnej infrastruktury.

settlers_online_4

Nasi poddani spacerują sobie przyjemnie po naszej mieścinie, co sprawia, że gra sprawia bardzo zachęcające wrażenie. Na odpowiednim poziomie naszego rozwoju, czeka nas oczywiście wojaczka – budowa różnych budynków związanych z naszą ekspansją militarną. Odpowiedni sojusznicy są bardzo ważni! Towarzyszą nam cały czas dźwięki otoczenia, możliwość przybliżania i oddalania obrazu i śpiew ptaków i dźwięki zwierząt. Dodanie tych szczegółów jest bardzo pozytywny, a Settlers Online jest dostępna w języku polskim, dlatego ma dużą społeczność graczy. Poza tym bije na głowę liczne darmowe strategiczne gry online niesamowitą jakością wykonania.

 

Shards of War
Gra strategiczna online MOBA, która powinna spodobać się wszystkim fanom totalnej rozwałki i dynamicznej rozrywki. Za darmo do ściągnięcia na komputery!

shards_of_war_1

Niedaleka przyszłość i starcia najemników korporacji o prym oraz pieniądze. Bigpoint wypuścił już wiele gier online, w tym kilka gier strategicznych, ale jest to ich pierwsza MOBA. O ile na pierwszy rzut oka może wydawać się kolejną strategią tego typu, tak wprowadza pewne elementy zręcznościowe, w postaci celowania. Teraz musimy celować w przeciwników i dbać, by cały czas był w zasięgu naszego strzału. Dzięki temu można śmiało brać udział w totalnej jatce, ale walka nie przebiega jak widać automatycznie.

 

Anno Online
Macie ochotę na bezpłatną strategie online ukierunkowaną na zarządzanie i gospodarczy rozwój waszych włości? Najnowsza produkcja Ubisoft, wychodzi naprzeciw – zostajemy zarządcą nowej kolonii. Organizowanie łańcuchów produkcji, budowa siedlisk i stworzenie zdrowej gospodarki – przedstawiam Anno Online, dostępną w całości w języku polskim!

anno_online_3

Nasze pierwsze kroki w grze to stworzenie budynków mieszkaniowym i gospodarczych – liczba osadników powinna się stopniowo powiększać. Anno Online oferuje dziesiątki zróżnicowanych budynków, wiele solidnych i standardowych zarazem rozwiązań znanych z innych strategii online za darmo, ale cechuje się poza tym bardzo dobrą grafiką. Przejrzysty interfejs i pomocny samouczek, rozwiewają wszelkie wątpliwości, choć nie jest to gra dla wszystkich – tutaj wiele akcji nie zaznacie.

 

Stronghold Kingdoms
Stronghold Kingdoms to przeglądarkowa wersja, legendarnej już serii gier strategicznych stworzonych przez Firefly Studios. Gra przenosi nas do czasów wojen feudalnych, a sama rozgrywka ma miejsce na wirtualnej mapie Europy, gdzie budujemy i zarządzamy naszymi średniowiecznymi włościami.

stronghold_kingdoms_1

Od strony graficznej, widać wyraźnie styl znany fanom Stronghold, choć bardziej pierwszej niżeli późniejszych części. Na naszych włościach, życie płynie spokojnie – rolnicy zajęci są swoją robotą, drwale rąbią drzewa, a kamieniarze tłuką młotkami kamienie. Rozwój opiera się na generowaniu surowców i stopniowym odkrywaniu nowych technologii – poza tym alianse, PVP, wojny i dbanie o równowagę rozwoju gospodarczego, a wszystko w średniowiecznych klimatach. Stronghold Kingdoms jest dostępna w języku polskim, co zdecydowanie ułatwia obejście się z grą.

 

Goodgame Empire
Goodgame Empire to bardzo oryginalnie wyglądająca strategia, być może powielająca na jakimś poziomie schemat darmowych gier online strategicznych w przeglądarce, ale za sprawą wielu ciekawych rozwiązań społecznościowych i kreskówkowej grafice wyróżnia się już na pierwszy rzut oka.

goodgame_empire_1

Nasi znajomi, są naszymi towarzyszami broni w grze. Goodgame Empire oferuje dużą ilość ciekawych jednostek, od zwykłych piechurów, po potężną Gwardię Królewską. Kiedy już jesteśmy gotowi na prawdziwą akcję, możemy zacząć używać naszych wojsk do najazdów i podbojów! Najpierw oczywiście należy dołączyć do sojuszu, inaczej może się to wszystko dla nas bardzo źle skończyć. Wspomniana już wyżej szata graficzna jest super, a gra jest bardzo kolorowa i przyjemna dla oka – jest jedną z lepiej zrealizowanych strategii online. Warto dodać, że Goodgame Empire jest dostępna w języku polskim!

 

SMITE
Kolejna propozycja dla fanów ostrej młócki typu MOBA. Tym razem otrzymujemy szansę stania się jednym z mitologicznych bogów. Thor? Jest. Zeus? Jest. Jest nawet egipski Ra!

smite_2

Znalezienie odpowiedniego dla siebie boga, wydaje się niemożliwe. Wybieramy spośród 51 mniej i bardziej znanych mitologicznych bóstw. Nordyccy bogowie? Może egipscy? Greccy? A może chińscy?! Pomysł na grę jest przedni, ale nie sprowadza się tylko do gry bogami. Smite oferuje zróżnicowane tryby gry oraz rozgrywkę, nieco przypominającą tą znaną z gier MMORPG. Umieszczenie kamery za plecami kontrolowanej postaci, pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do walki. Skutek jest tylko jeden: Smite jest ekscytującą i wciągającą grą MOBA do pobrania!

 

Ikariam
Ikariam przenosi nas, podobnie jak Grepolis, do świata antyku ale w odróżnieniu od swojego „greckiego kuzyna”, jest bardziej kolorową i humorystyczną strategią przeglądarkową. Gra wyróżnia się humorem i przyjemną grafikę i jest dostępna po polsku.

grepolis_3

Świat gry jest podzielony na archipelagi, a nam przypada jeden z nich. Z małej wioski, przyjdzie nam przekształcić się w większe lokalne imperium, sugeruje jednak najpierw żyć w zgodzie z innymi graczami, a dopiero potem angażować się wojenkę. Zaczynamy od zbierania różnych surowców, by jak najszybciej przygotować się na starcia z innymi graczami. Gra ma okres ochronny dla nowych graczy, dlatego radzę go wykorzystać maksymalnie i przystąpić jak najszybciej do sojuszu.

 

Forge of Empires
Forge of Empires to sprawnie zaprojektowana strategia, będąca połączeniem rozwiązań znanych z klasycznych gier strategicznych online, jak i serii Cywilizacja. Zaczynamy od epoki kamienia łupanego, pytanie gdzie się zatrzymamy?

forge_of_empires_3

Podstawą rozwoju jest wykupienie nowych technologii – Forge of Empires posiada drzewko, podobne do tego znanego z Cywilizacji. By rozwinąć stopniowo naszą osadę, musimy wykupywać technologie, które sięgają aż do późnego średniowiecza – w przyszłości będą dodawane kolejne. Budujemy obiekty produkcyjne, wojskowe, kulturalne, a nawet dekoracyjne, by nasza cywilizacja rozwijała się należycie. Gra posiada bardzo dobrą grafikę i solidnie zrealizowana, choć problemem pozostają mikropłatności, być może za bardzo wyróżniające płacących graczy.

 

Grepolis
Grepolis to strategia przeglądarkowa, przenosząca nas do czasów greckich herosów i antyku. Kierowanie losem antycznego imperium to trudne wyzwanie, choć pomoże nam w tym siła naszej armii, wspierana przez majestatyczne i potężne mitologiczne jednostki.

grepolis_3

Możemy rekrutować śmiertelnie groźne Minotaury, zabójczo silne Cyklopy, latające Mantykory czy Cerbery, by wspomogły resztę naszych wojsk i doprowadziły do klęski naszych przeciwników. Mitologiczne jednostki to jeden z ciekawszych aspektów tej strategii. Wszystko zależy od tego, które bóstwo wybierzemy na patrona swojego miasta. Każde z nich odblokowuje 2 z 8 dostępnych mitycznych jednostek – opiekunem może być Zeus, Hera, Posejdon oraz Atena. Warto zaznaczyć, że gra jest dostępna w języku polskim i ma bardzo dużą społeczność graczy.

My Little Farmies
Gry farmerskie mają to do siebie, że mają coś w sobie nie do końca wiadomo, co to właściwie jest – wciągają i poświęcamy im sporo czasu, zarówno siejąc jak i zbierając plony. Nie zapomnijmy o hodowli zwierząt.

My Little Farmies działalność dzieli się na 2 osobne piony – produkcja typowo rolna, a więc siejemy i zbieramy oraz hodowla zwierząt. Do produkcji roślin potrzebujemy najpierw sadzonek, które kupujemy w sklepie – podobnie z resztą musimy kupić zwierzęta. To, co wyróżnia tą grę od niezbyt przeze mnie lubianego studia Upjers, to bardzo wiele opcji i większe zaangażowanie w cały proces zarządzania farmą. No i sama grafika jest niczego sobie. Może ten deweloper w końcu zacznie robić bardziej dopracowane gry online strategiczne za darmo? Oby. Warto zobaczyć i pobawić się w farmerską strategie (dosłownie).

 

King’s Bounty: Legions
King’s Bounty: Legions to unikalna gra strategiczna dostępna na Facebooku, z wysokiej jakości grafiką i wciągającą turową walką. Gra może przypominać popularną serię gier strategicznych Heroes of the Might and Magic.

kings_bounty_legions_2

W grze kontrolujemy bohatera, w podobny sposób jak w serii Heroes, poruszając się po mapie przygód – wykonujemy zadania, odwiedzamy zamki i walczymy z komputerowymi przeciwnikami. Najciekawszą częścią gry jest turowa walka, odbywająca się w środowisku 3D, na heksagonalnym polu bitwy. Jak w innych najlepszych grach strategicznych online, mamy do dyspozycji całkiem pokaźną ilość jednostek. King’s Bounty: Legions to wyjątkowa gra dostępna poprzez Facebook’a, oferująca przyjemną rozgrywkę i wysoką jakość. Bardzo ciężko znaleźć strategie równie dobrą na platformach społecznościowych.

 

Command and Conquer: Tiberian Alliances
Command and Conquer: Tiberian Alliance to przeglądarkowa odsłona, legendarnej już serii gier strategicznych, z wojną o bezcenne Tiberium w roli głównej. Gra pod wieloma względami przypomina klasycznego Tiberian Sun, choć nie jest to RTS.

command_and_conquer_tiberium_alliances_1

Jak zwykle konflikt rozchodzi się o Tiberium i podobnie jak w poprzednich odsłonach C&C, walkę prowadzą ze sobą GDI (Global Defense Initiative) oraz NOD (Brotherhod of Nod). Nasza baza zaczyna się od wybudowania niezbędnych budynków do pozyskiwania cennych surowców oraz budowy budynków obronnych oraz ofensywnych, gdzie będziemy rekrutować naszą armię. Walka jest istotną częścią gry i oferuje nam mix, pomiędzy strategią czasu rzeczywistego i turowego. Command and Conquer: Tiberian Alliances przedstawia się bardzo dobrze, prezentując świeższe podejście do strategii przeglądarkowych z dużym akcentem na walkę. Szkoda tylko, że jest powtarzalna, a nasz rozwój powolny.

 

League of Legends
League of Legends to czołowa gra strategiczna online, w której dwie drużyny herosów stają naprzeciw siebie, w bitwie na śmierć i życie. Produkcja ta charakteryzuje się wyjątkowym wykonaniem, świetną optymalizacją i ogromną społecznością, sięgającą dziesiątek milionów graczy z całego świata.

Gra rzuca nas w wir dynamicznych pojedynków 5 na 5 graczy, w sesjach, rozgrywających się na mapach. Naszym głównym celem podczas gry jest zniszczenie bazy przeciwnika, a przeszkadzać nam będą zarówno przeciwni gracze (czempioni) jak i ich armia. W miarę postępu i zdobywania kolejnych punktów doświadczenia, stajemy się coraz silniejsi. Kluczem jest przede wszystkim perfekcyjna współpraca pomiędzy graczami i dobra znajomość bohaterów w grze. Dostępnych jest ok 80 bohaterów. Gry strategiczne za darmo, takie jak League of Legends, oferują także duże wyzwanie – gra nie należy do łatwych i wymaga częstych treningów. League of Legends jest dopracowaną i wysokiej jakości grą turniejową z elementami, tak strategii, jak i gry zręcznościowej. Ogromna ilość bohaterów, częste aktualizacje i pomocna społeczność wraz z solidnością wykonania czyni LoL’a jedną z najlepszych obecnie gier strategicznych online z elementami RPG na rynku.

 

Sparta: War of Empires
Mityczna Sparta zaprasza wszystkich śmiałków na śmiertelne starcia w świecie odwiecznej wojny! Jedna z najciekawszych premier 2014 roku i gra strategiczna, która pokazuje, jaki potencjał drzemie w przeglądarkach.

sparta_war_empires_2

Nie muszę chyba przybliżać wam legend dotyczących Sparty i jej synów – to nie lekcja historii. O ile mamy w tym wypadku do czynienia z produkcją wykorzystującą znane już mechanizmy strategii przeglądarkowych, tak w tym wypadku Sparta: War of Empires unika krytyki. Jest tak wspaniale zrobiona, że wzbudza sam zachwyt od pierwszej chwili po zalogowaniu – grafika i dźwięk są genialne. Na początku towarzyszy nam głos lektora objaśniający rozgrywkę! Rozbudowa imperium, świetne PvP, łatwość w obsłudze i wielka społeczność graczy – warto zagrać!

 

Stormfall: Age of War
Bezpłatna gra strategiczna fantasy rozgrywająca się mrocznym Darkshire. Studio Plarium, mające na swoim koncie Soldier Inc., oraz Sparta: War of Empires, wydało kolejną perełkę. Jej sukces wydaje się być murowany!

stormfall_2

Istnieje stosunkowo niewiele strategii rozgrywających się w świecie fantasy, a już szczególnie – nie w takim, jak Stormfall: Age of War. Już od pierwszych minut gry jest jasne, że czeka nas walka od pierwszych minut w grze. W zasadzie to klasyczny reprezentant tego gatunku, ale jego przewaga zbudowana jest na niesamowitej jakości i prezentacji swoich walorów audiowizualnych. Bardzo szybko o tym zapominamy i pogrążamy się w rozgrywce, która przynosi nie tylko satysfakcje, ale i dumę z wygranych bojów, które toczymy przeciwko innymi graczom.

 

Might and Magic Heroes Online
Chyba nie muszę przedstawiać serii Heroes of the Might and Magic?! Ubisoft wypuścił przeglądarkową strategię nawiązującą do jednej z legendarnych serii gier strategicznych!

heroes_online_1

Wybieramy jedną z dwóch frakcji i ruszamy w niezapomnianą przygodę, do świata znanego z 6stej odsłony Heroes. Rozgrywka jest zbliżona do tego co już widzieliśmy przy okazji Heroes, ale w znacznej części oparta o czas rzeczywisty. Najciekawszą częścią gry jest skupienie się na turowych bitwach, które są najważniejszą częścią gry – gracze uzyskują z bitew punkty doświadczenia, pieniądze, surowce i kompletują zadania. Jak widzicie, gra ma silne elementy RPG, które tak bardzo cenimy. Do tego niezła – jak na przeglądarkę – grafika oraz muzyka, ciekawe jednostki, aktywna społeczność i dopracowana wersja językowa.

Najlepsze gry strategiczne online dnia 24 sierpnia 2012 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
kingsroad_3
KingsRoad recenzja

Szukacie ciekawych gier na przeglądarkę? KingsRoad to przeglądarkowa siekania w stylu hack & slash, która trafi do wszystkich poszukujących akcji...

Zamknij