Najlepsze gry strategiczne wojenne

Gry strategiczne wojenne oferują dużo ciekawej zabawy, rzucając nas w odmęt wirtualnej wojny. Przedstawiam najciekawsze gry strategiczne (i nie tylko), ukierunkowane na tematykę wojenną- wszystkie są dostępne za darmo!

 

World of Tanks
Kto nie słyszał o World of Tanks? Ta wciągająca gra wojenna, z pewną dawką strategii, oferuje nam nie lada możliwość kontrolowania własnego czołgu. Mamy możliwość zagrania jednym z setek z dostępnych w grze.

world_tanks_3

Oczywiście odblokowanie wszystkich jest rzeczą, którą można byłoby zrealizować po kilku latach gry, ale wybierając odpowiednie drzewko technologiczne (Niemcy, Rosjanie, Francuzi, Amerykanie), możemy spokojnie zagrać częścią z legendarnych czołgów – T34, Tygrys, Pantera czy Sherman. Czołg kontrolujemy mając widok z perspektywy 3 osoby (!), a kontrola jest tak prosta, że grać może każdy i to w każdym wieku. Początkowo wahałem się czy pisać o World of Tanks, ale biorąc pod uwagę że jest to ciekawa gra wojenna z elementami strategii – myślę że ostatecznie nie zaszkodzi. Warto zagrać!

 

Riot Zone
Riot Zone to wciągająca strategia wojenna, w której przenosimy się do Meranii, małego latynoamerykańskiego państewka, terroryzowanego przez złego dyktatora. Przyłączamy się do rebelii, by przeciwstawić się okrutnikowi i przejąć władzę. Czeka nas wiele bitew, ale musimy także zadbać o zaopatrzenie w surowce naszej armii.

Najbardziej charakterystyczną cechą Riot Zone jest komiksowa, stylowa oprawa graficzna. W grze sterujemy najemnikami, walcząc z żołdakami tyrana. Najpierw musimy ich jednak wyekwipować, by byli gotowi na wszystko. Gdy jesteśmy gotowi, wysyłamy nasz oddział na misje, likwidujemy przeciwników i wracamy do menu. I tak misja za misją, jesteśmy coraz bliżej obalenia krwawego dyktatora. Riot Zone jest dostępna w języku polskim!

 

WarStory: Europe in Flames
Gra przenosi nas do czasów II wojny światowej, a my wcielając się w Aliantów zachodnich lub ZSSR, musimy wygrać wyścig do Berlina, pokonując po drodze niemieckie armie. Miasto za miastem, krok po kroku…

WarStory: Europe in Flames oferuje ciekawą kampanię, dość oryginalny gameplay i jest bardzo solidnie wykonana. Naszym głównym celem jest zdobycie Berlina i w ten sposób wygranie wyścigu, ale nie jest to proste. Jednostki, jakimi dowodzimy, mówiąc prosto – zużywają się – a my musimy poświęcać sporo czasu by je naprawić, a w grze czas jest dosyć cenny. Strategia jest kolorowa, a podejście do tematu wojny, lekkie i komiksowe – jest jedną z najpopularniejszych gier wyprodukowanych przez Bigpoint.

 

Wargame 1942
To gra przenosząca nas do czasów II Wojny Światowej, ta przeglądarkowa strategia wojenna, przypomina w znacznym stopniu Desert Operations. W sumie, być może te 2 gry są za bardzo do siebie podobne?

Zaczynamy od stworzenia własnej bazy, z pomocą dostępnych w grze zasobów, równolegle czeka nas szkolenie i rozbudowa naszej armii – w grze stajemy do walki z przeciwnikami sterowanymi przez SI lub z innymi graczami. Oczywiście sojusze w grze są istotną częścią naszej aktywności. By rozszerzyć własne wpływy i zdobyć kolejne źródła surowców, niezbędne jest zawiązywanie trwałych sojuszy z innymi. Oczywiście klucz do sukcesu, leży przede wszystkim w odpowiednim zbalansowaniu ze sobą, poszczególnych „składników” gameplay’u. Nie jest to łatwe, szczególnie po kilku tygodniach z grą.

 

World Wars 2
Nie dajcie się zwieść, gra nie wygląda okazale, ale dostarcza duuużo dobrej zabawy! Przypomina swoimi rozwiązaniami, klasyczną już turową strategie RISK. Podczas gry napadamy na przylegające obszary, kontrolowane przez naszego przeciwnika i bronimy ich – musimy w ten sposób podbić całą mapę, eliminując każdego z przeciwników.

Wojna toczy się każdy z każdym, więc musimy planować atak tak, by początkowo przeciwnicy zwalczali się sami, a my stopniowo i z rozmyłem przejmowali wrogie obszary. Zdobyty teren musimy bronić, dlatego musimy mieć wystarczającą siłę by nie połamać sobie zębów. Co ważne, im więcej posiadamy terytorium, tym więcej wojsk dostajemy co turę – najwięcej dostajemy gdy wszystkie zdobyte terytoria, przylegają do siebie. Gra jest prosta, ale niesłychanie wciągająca. Trudno się od niej oderwać i dostarcza mnóstwo, mnóstwo zabawy. Nie trzeba się do niej logować, wystarczy odpalić grę na ustawieniach jakie nam pasują. Rewelacja jednym słowem!

 

Mud and Blood
To nie tyle gra, co seria różnych gier, których akcja przenosi nas do 2 Wojny Światowej. Ta prosto wyglądająca gra wojenna, zmusza nas do obrony przed falami przeciwników, używając przemyślanej linii obrony.

Ok, gra być może nie wygląda specjalnie zaawansowana, ale po kilku godzinach gry, bardzo ciężko się oderwać! Bywa niesłychanie trudna, a my wielokrotnie musimy się bardzo napracować by stworzyć prawie idealne. Wybudowanie idealnej linii obrony robi się trudne, szczególnie w późniejszych etapach zabawy, a przeciwnik nadciąga wielkimi hordami! Warto dodać, ze Mud and Blood to gra zrobiona przede wszystkim dla fanów gier strategicznych wojennych (motyw 2 Wojny Światowej).

 

Army Attack
Army Attack to jedna z popularniejszych gier na facebooku, będąca prostą i kolorową strategią wojenną. Gra toczona jest w systemie turowym, a my mamy okazję toczyć nieustanną wojnę o terytorium, surowce i chwałę.

Fabuła gry kręci się wokół tajemniczego imperium zła, przed którym musimy bronić naszych ziem. My jako sprawny dowódca, musimy dość ograniczonymi jednostkami, bronić się i kontratakować. Mamy możliwość zwiększenia kontrolowanego obszaru. Mamy czołgi, piechotę, a nawet artylerie i sukces polega na łączeniu ze sobą tych typów broni. Gra jest kolorowa i rozgrywana w systemie turowym, dlatego powinna zadowolić fanów turowych gier strategicznych online. Ta strategia wojenna, nie należy do specjalnie trudny, jest czymś w rodzaju biurowego zabijacza czasu. Rytualnie się logujemy, a sama Army Attack starcza na prostą i przyjemną rozrywkę. Warto dodać, że jest to jedna z najciekawszych strategii na Facebooku, choć jak wiadomo, gry społecznościowe nie wciągają na długo.

Najlepsze gry strategiczne wojenne dnia 28 września 2012 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
kings_bounty_legions_3
Kings Bounty: Legions recenzja

Kings Bounty: Legions jest jedną z najciekawszych gier dostępnych na Facebooku i mimo że może się wydawać kolejną społecznościową kaszaną,...

Zamknij