Navy Field 2 recenzja

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to jedna z najświeższych strategii czasu rzeczywistego, będąca grą multiplayer dla wielu graczy, dostępną w modelu free to play. Po gigantycznym sukcesie World of Tanks, przyszła pora II Wojnę Światową, ale w jej „morskim wydaniu”.

Akcja NavyField 2: Conqueror of the Ocean została osadzona w pierwszej połowie XX wieku, a konkretnie w czasie II Wojny Światowej. Wcielamy się w oficera jednej z 7 dostępnych w grze admiralicji – amerykańskiej, japońskiej, brytyjskiej, francuskiej, niemieckiej, oraz rosyjskiej i włoskiej. Podobnie jak w World of Tanks, Navy Field 2, opiera się przede wszystkim na świetnie zorganizowanej rozgrywce wieloosobowej. Możemy brać udział w starciach, w których uczestniczy do 192 jednostek! Dzięki temu, każda z morskich bitew, może mieć formę niewielkich potyczek, aż po wyjątkowo ekscytujące bitwy z udziałem do 64 graczy. Muszę przyznać, że gra ma miejscami niesamowity rozmach! W zależności od wyboru strony konfliktu, będziemy mieli do czynienia z flotą mającą swoje mocne i słabe strony – sztuką jest dostosowanie i wypracowanie odpowiedniej taktyki, wykorzystujące w maksymalnym stopniu nasze zalety, a minimalizujące wady. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale po kilku bitwach staje się to stopniowo coraz jaśniejsze. Podobnie, jak w War Thunder, gracze mają okazję wziąć udział w wojnie, ale tym razem walka o dominację, rozgrywa się na morzach i oceanach. Początkowo pod swoim dowództwem mają jedynie niewielkie jednostki pływające. W miarę postępów w grze zyskują jednak doświadczenie oraz środki pozwalające na przeprowadzenie rozmaitych modernizacji albo zakup potężniejszych okrętów.

Twórcami gry są deweloperzy z koreańskiego studia SD Enternet, podczas gdy wydawcą jest znane z MapleStory czy Vindictus, Nexon. W odróżnieniu od poprzedniej części Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet, twórcy dopieścili zarówno oprawę audio-wizualną, jak i zadbali o znacznie bogatszą różnorodność dostępnych jednostek.

Na wielkie słowa uznania, zasługuje niesamowite odwzorowanie modeli, dostępnych w grze, jednostek wojennych. Navy Field 2 wygląda naprawdę doskonale – niszczyciele, lotniskowce pancerniki, łodzie podwodne – wygląd każdej jednostki robi niezapomniane wrażenie. Fani II Wojny Światowej powinni być podwójnie zadowoleni, ponieważ każda z jednostek morskich ma swój rzeczywisty odpowiednik. Co więcej, są nie tylko podobne z wyglądu, ale posiadają także unikalne parametry techniczne, takie jak szybkość, zasięg, kaliber dział, ale także i zwrotność. Oczywiście, liczy się także nasz zdrowy rozsądek.

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean bazuje na grafice 3D, a jako ciekawostkę, mogę dodać, że gra używa bardzo solidnego silnika Gamebryo, znanego z takich hitów jak Fallout: New Vegas czy The Elder Scrolls IV: Oblivion. Efekty są niesamowite i jak na darmową wojenną grę strategiczną, Navy Field 2 robi niesamowite wrażenie. Mikropłatności są często mroczną stroną każdej udanej produkcji dostępnej w modelu freemium.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt
Zalety
II Wojna Światowa na morzu!
Grafika
Solidne wykonanie
Ilość dostępnych jednostek

Wady
Nie podejdzie każdemu
Mikropłatności

 

Werdykt
Fani oryginalnych i darmowych strategii, powinni być bardzo zadowoleni – Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to wyjątkowo solidna i urzekająca grafiką gra wojenno-strategiczna. Bitwy, jakie mamy okazje toczyć są mniejsze lub większe, ale gdy już uczestniczymy w tych większych, mamy niepowtarzalną możliwość walki w bitwach do 64 graczy! Po World of Tanks, Navy Fields 2 to najbardziej udana gra rozgrywająca się w okresie II Wojny Światowej.

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean jest dostępna poprzez klienta.

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne

CPU – Intel Core2 Duo or AMD Phenom II X2
RAM – 2GB
Karta graficzna – NVIDIA GeForce 8600 GT lub ATI Radeon HD3850
OS – Windows XP (SP3)
HDD – 3GB wolnego miejsca na dysku
DirectX – DirectX 9.0c

Wymagania rekomendowane
CPU – Intel Core i5 lub AMD Phenom II X4
OS – Windows XP (SP3) lub lepszy
Karta graficzna – NVIDIA GeForce GTS 250 lub ATI Radeon HD4850
RAM – 4GB lub więcej
HDD – 3GB wolnego miejsca na dysku
DirectX – DirectX 9.0c

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Navy Field 2 recenzja dnia 22 kwietnia 2013 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
dota_2_1
Dota 2 recenzja

Wszystko zaczęło się od prostej mapki z Warcrafta III - teraz gatunek gier Dota to wielomilionowe rzesze graczy. Najnowsze dziecko...

Zamknij