Panzer General Online recenzja

Wojenna seria strategii Panzer General doczekała się swojej przeglądarkowej wersji online. Za darmo bez pobierania, możemy zmierzyć się z graczami z całego świata lub skompletować 2 kampanie!

panzer_general_online_3

Panzer General to seria, którą znam na tyle dobrze, że zaliczyłbym się do grona jej wielki fanów i weteranów. Godziny spędzone, szczególnie w Panzer General 2 nauczyły mnie sporo na temat myślenia taktycznego i wygrywania za pomocą niewielkich sił. Z wielkim zainteresowaniem zacząłem testy kolejnej produkcji firmy Ubisoft, do której mam chyba największe zaufanie biorąc pod uwagę jej produkcje Free to Play; świetny Duel of Champions czy Settlers Online świadczą o wyczuciu i coraz większym doświadczeniu w tworzeniu tego typu gier. Gra przenosi nas w czasy drugiej wojny światowej, gdzie będziemy walczyć zarówno z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer, jak i innymi graczami. Nie jest to gra bazująca na generowaniu surowców i rozwijaniu miasta, dlatego wszyscy możecie odetchnąć. Rozpoczynamy od stworzenia postaci dowódcy, który podobnie jak w innych grach online, będzie awansował na wyższe poziomy, a miarę zdobywania punktów doświadczenia z bitew. Bitwy są toczone w systemie turowymi, dzięki czemu gra powinna się spodobać wszystkich tym, którzy cenią sobie bardziej taktyczny wymiar rozgrywki.

panzer_general_online_2

Walka ma miejsce na planszy, bardzo zbliżonej stylem do klasycznych planszowych gier strategicznych; widać to wyraźnie także patrząc na same jednostki, które są zaprojektowane w podobny sposób. Pole bitwy jest podzielona na heksagony, czyli sześciokątne pola, po których poruszają się jednostki. Teren jest bardzo zróżnicowany albo będzie sprzyjał atakującym albo atakowanym – podczas misji treningowy poznacie sztuczki, jak sprawnie omijać trudności i wykorzystywać słabość przeciwnika. Czołgi, piechota różnego typu, artyleria lekka i ciężka, lotnictwo – w Panzer General Online znajdziemy mnóstwo wojennych zabawek, które z pewnością zadowolą fanów tematyki 2 Wojny Światowej. Jakość oprawy audiowizualnej stoi na bardzo dobrym poziomie – Panzer General Online dzielą lata świetlne o innych strategii online za darmo, jak Wargame 1942 lub War2 Glory. Jednostki i elementy planszy są dostępne w 3D, a podczas zabawy będzie nam towarzyszyć typowo wojenna muzyka.

panzer_general_online_1

Po kilki bitwach, gołym okiem widać, że Panzer General Online czerpie z gier karcianych – działania graczy podczas walki są ograniczone do wydawania rozkazów, które wiążą się z kartami, jakie dostajemy do ręki z tali. Jeśli nie mamy odpowiedniej karty, nie możemy zrobić danego ruchu. Na poziomie 5 dostajemy możliwość budowania własnych talii kart i układania strategii po swojemu. Rozgrywka staje w ten sposób nieco mniej przewidywalna i jak sądzę jest to po części związane z mikropłatnościami. Tam gdzie karty, tam ich segregacja pod kątem rzadkości i użyteczności – rzut okiem na ofertę w sklepie i już widać, o ile lepszymi jednostkami jesteśmy w stanie zarządzać. Właśnie w sklepie możemy nabyć różne paczki z kartami.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Panzer General Free to Play!
Ogólna jakość
Elementy karcianki online
Ciekawy pomysł

Wady
Mikropłatności

 

Werdykt
Rozgrywka z jednej strony nawiązuje do klasycznej rozgrywki znanej z Panzer General, a z drugiej do karcianych gier Free to Play – wynik jest oryginalny i bardzo interesujący. W końcu nie musimy kolejny raz rozwijać miasta/państwa/bazy i skupiamy się po prostu na bitwach i strategii. Po spektakularnych War Thunder i World of Tanks, Panzer General Online powinien uzupełniać listę najlepszych darmowych gier rozgrywających się w czasach 2 Wojny Światowej.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Panzer General Online recenzja dnia 14 kwietnia 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
navy_field_2_2
Navy Field 2 recenzja

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to jedna z najświeższych strategii czasu rzeczywistego, będąca grą multiplayer dla wielu graczy,...

Zamknij