Riot Zone recenzja

Przedstawiamy Riot Zone, interesującą grę akcji z elementami strategii, w której kontrolujemy grupę najemników i walczymy z wojskami złego i krwawego Dyktatora. Kolorowa dopieszczona grafika, solidne wykonanie i wciągający gameplay – tak można w skrócie określić Riot Zone. Poza tym jest w całości po polsku!

riot_zone_1

Dyktator musi zginąć!
Wcielamy się w postać dowódcy najemników, a naszym podstawowym celem jest obalenie okrutnego dyktatora, który bezwzględnie rozprawia się z każdą opozycją w kraju i ma wyjątkowo niecne plany skierowane na sąsiednie kraje. Po tym jak przestawi gospodarkę na produkcje zbrojeniową, chce dokonać inwazji i zachwiać równowagą panującą w regionie. Tak być nie może! Musimy powstrzymać tyranie i obalić okrutnika za wszelką cenę! Możemy dołączyć do dwóch frakcji, starających się przyciągnąć nas na naszą stronę. Pierwsza to Koalicja Korony, ze stojącym na jej czele Baronem – jest to krewny obalonego przez Dyktatora króla. Zamierza on odzyskać władzę przysługującą mu od urodzenia, a ma czym ją odzyskać – najemnikami i potężnym uzbrojeniem.

riot_zone_2

Z drugiej strony mamy Czerwony Sojusz, dowodzonego przez Comandante, niemogącego się pogodzić z tym, że niegdyś jego sojusznik, a teraz Dyktator, wyparł się wszystkich obietnic związanych z rewolucją oddających władzę w ręce ludu. Możemy wybrać jedną z tych dwóch frakcji, miniaturkę oraz imię swojego bohatera i wchodzimy do gry. W grze generalnie możemy robić 2 rzeczy albo wykonywać kampanie i losowe misje, albo skupić się na pojedynkach z graczami online. Tryb PvP jest dość rozbudowany i podzielony na kilka typów. Możemy atakować konkretnego gracza, wpisując po prostu jego nick w odpowiednią rubrykę, walczyć możemy brać udział w różnych bitwach – Puchar Dyktatora, Bitwa najsilniejszych oraz Potyczka. Jest także najbardziej podstawowa, szybka walka. Co ciekawe można toczyć bitwy 3 na 3 graczy oraz 1 na 1.

riot_zone_3

Walka odbywa się automatycznie, nasza drużyna najemników walczy z wojskami Dyktatora. Możemy jednak wpływać na to, co się dzieje na ekranie, używając apteczki, bomb, granatów, czy przyśpieszaczy dającym kopa naszemu najemnemu żołnierzowi. Możemy także używać specjalnej amunicji np zwiększające obrażenia czy współczynnik przebijalności broni. Mają one niestety dość ograniczony czas działania.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt
Zalety
Solidne wykonanie
Zachęcająca grafika
W całości po polsku!
Oryginalny pomysł

Wady
Powtarzalna

 

Werdykt
Ostatecznie Riot Zone jest bardzo solidnie i sprawnie zrealizowaną grą przeglądarkową z pewnymi elementami strategii online. Jest krokiem w dobrą stronę, chociaż szkoda, że gracz nie ma zbyt dużego wpływu na wydarzenia podczas walki. Wygrywa po prostu silniejszy i mający dostęp do lepszej broni, granatów czy innego ekwipunku. Gra jest dostępna za darmo, rejestracja jest szybka, a sama gra jest warta spróbowania. Riot Zone, pokazuje bardzo wyraźnie że gry przeglądarkowe staję się coraz lepsze. Riot Zone jest dostępna w całości po polsku.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Riot Zone recenzja dnia 29 stycznia 2013 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
shards_of_war_1
Shards of War recenzja

Shards of War to świeżutka strategia do bezpłatnego pobrania typu MOBA, która nastawiona jest na dynamiczny i niezrównany PvP. ...

Zamknij