S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja

Może macie ochotę odsapnąć trochę od gier strategicznych? Jeśli jesteście jak najbardziej na tak, zapraszam na bezpłatną strzelankę online S.K.I.L.L.: Special Force 2.

skill_1

Kojarzycie wydawcę gier online Gameforge? Odpowiada ono aktualnie za obsługę online takich hitów, jak Aion Online i Runes of Magic. Podobnie, jak w wypadku innych darmowych gier, najpierw czeka nas szybka rejestracja i pobranie klienta gry. Uspokoję was, bo sam proces jest szybki, a wszystko ułatwia polska wersja językowa. Jeśli macie już doświadczenie w strzelankach, nie powinno was wiele zaskoczyć podczas gry. S.K.I.L.L.: Special Force 2 budzi bardzo silne skojarzenia z Counter Strike – mamy dostęp do współczesnego ekwipunku oraz broni, a gramy jako jeden z żołnierzy sił specjalnych. Aktualnie możemy wybrać Rosjan, Amerykanów lub Meksykan, ale jak sądzę, inne jednostki będą dodane w przyszłości. Dostępny arsenał broni, wydaje się bardzo obszerny i ogólnie imponujący. Znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, na dodatek dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Granaty, strzelby małe i duże, karabiny snajperskie, maszynowe, pistolety – niektóre giwery robią wrażenie, szczególnie te cięższe. Do każdej z tych zabawek, możemy dokupić dodatki, takie jak celownik i tłumik.

skill_2

Na początku czeka nas samouczek, który zaznajamia nas z podstawami rozgrywki. Idziemy żwawo przez tor przeszkód, eliminujemy tekturowych terrorystów i uważamy, by nie zlikwidować przez przypadek zakładników (oni także są z tektury). Na końcu, czeka nas obiektywna ocena naszych osiągnięć. Po samouczku, możemy spokojnie wejść do właściwej części rozgrywki. Ponieważ S.K.I.L.L.: Special Force 2 opiera się na meczach toczonych z innymi graczami, gra będzie wymagała od nas zręczności, szybkiego podejmowania decyzji i gry zespołowej. Możemy grać w jeden z kilku trybów gry – obok klasycznego trybu Deathmatch, będziemy walczyć z falami wrogów w trybie Survival. Jest jeszcze walka drużynowa Seizure, oraz ochrona i kradzież sekretnych danych w trybie Espace. Generalnie, gra oferuje tyle różnorodnych rodzajów rozgrywki, że nie powinniście się nudzić.

skill_3

Bez dwóch zdań, S.K.I.L.L.: Special Force 2 całkiem solidnie prezentuje się od strony audiowizualnej. Strzelanka została oparta o silnik Unreal Engine III, który jest zarówno sprawdzony, jak i bardzo dobrze hula nawet na słabszych maszynach. Problem w tym, że gra ma i tak sporo różnych błędów – czasami giniemy w bardzo dziwnych okolicznościach, nie mówiąc już o tym, że snajperka zdejmuje jednym strzałem. Przesada.

Pora na mikropłatności. W S.K.I.L.L.: Special Force 2 wpisują się one w aktualny trend, użyty w innych strzelankach online – World of Tanks, War Thunder, World of Warplanes. Na tym tle S.K.I.L.L.: Special Force 2 nie najgorzej, bo i tak rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do umiejętności strzelania. W wewnętrznym sklepie możemy nabyć zarówno różne akcesoria i broń, jak i konto VIP dające mocne bonusy, ekstra doświadczenie i tajemnicze kapsułki Orgelbox.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Mnóstwo frajdy!
S.K.I.L.L.: Special Force 2 jest oparta o silnik Unreal III
Polska wersja językowa

Wady
Denerwujące lagi
Stosunkowo dużo błędów

 

Werdykt
Ogólnie rzecz biorąc, S.K.I.L.L.: Special Force 2 jest całkiem niezłą strzelanką, ale popsutą przez błędy i lagi. Gdyby nie te problemy, byłaby zdecydowanie ścisłą czołówką swojego gatunku. Osobiście, wolę jednak strzelanki w rodzaju War Thunder i World of Tanks, ale myślę, że S.K.I.L.L.: Special Force 2 znajdzie wielu fanów w Polsce. Szczególnie, że jest w całości po polsku i za darmo do pobrania.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja dnia 10 listopada 2013 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
prime_world_1
Prime World recenzja

Nival znamy z kilku popularnych gier, takich jak darmowy King's Bounty Legions czy Heroes of the Might & Magic V....

Zamknij