Shadowland Online recenzja

Shadowland Online daje nam możliwość cofnięcia się w czasie, by uratować świat przez śmiertelnym zagrożeniem w postaci inwazji nieumarłych. Możemy dołączyć do jednej z 3 unikalnych frakcji i rekrutować potężnych bohaterów, by ostatecznie osiągnąć swój cel – pokonać Wielkiego Licza Ossanala.

shadowland_online_1

Zaraz na wstępie, wybieramy jedną z 3 frakcji dostępnych grze – Mercenary Cooperative, Empire of the Nobles lub Tribal Union. Kolejnym krokiem jest stworzenie bohatera i już możemy wejść do właściwej części gry. Podobnie, jak w innych darmowych grach strategicznych online, tak i w Shadowland Online, towarzyszy nam na początku gry samouczek. Jest on czytelny i prosty; pomagają nam strzałki, a nawet mówione kwestie dialogowe – są w języku angielskim, ale i tak pomagają w zorientowaniu się, co należy w danym momencie zrobić. W grze, mamy możliwość kontrolowania bohatera, który jest także dowódcą naszych wojsk. Możemy go wyposażyć w całą gamę magicznych przedmiotów, podnoszących w znaczący sposób jego współczynniki oraz ostatecznie, mieć znacznie większe szanse w starciu z oddziałami wroga. To dość charakterystyczne rozwiązanie, nieco zbliżone do tego znanego z Terra Militaris.

shadowland_online_2

Każda z frakcji ma swoje własne, unikalne budynki oraz jednostki. Gra sprawia nieco archaiczne wrażenie, mimo całkiem zachęcającej oprawy audio-wizualnej. Wrażenie to potęgowało to, co zastałem, kiedy Shadowland zafundował mi bitwę. Możemy się jedynie przyglądać, jak małe jednostki wymieniają ciosy z wrogą armią i modlić się, by pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem. Podobnie jak inne darmowe gry strategiczne, tak i tutaj zaczynamy od rozbudowany jego ekonomicznych i wojskowych fundamentów. Będziemy potrzebowali mnóstwa surowców, by postawić nasze imperium na nogi. Początkowo rozwój następuje szybko, potem coraz wolniej. Shadowland Online oferuje znacznie rozbudowane i skomplikowane aspekty ekonomiczne, z różny skrótami związanymi z mikropłatnościami. Niestety, tak jak w innych grach tego typu, pojawiają się one, co krok, otwierając nam wszystkie drzwi. Pytanie tylko czy warto płacić? Z bardzo średnim zaufaniem podszedłem do tej produkcji, za którą stoi prawdopodobnie chińska firma. Z czym to się może wiązać? Przede wszystkim ze słabym wsparciem technicznym w razie jakichkolwiek problemów. Użytkownicy serwisu Kongregate.com, wystawili grze 3,6 na ok. 22,000 głosów. Wygląda więc na to, że jest lekko powyżej przeciętnej…

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_3_recenzja_gnt

Zalety
Grafika
3 unikalne frakcje do wyboru

Wady
Kolejna typowa strategia na przeglądarkę
Nieprzyjemny i zawiły interfejs
Nuda


Werdykt

Shadowland Online ostatecznie uważam za grę, bardzo średnią. I to najwyżej. Nie można odmówić twórcom starań, ale nie jest to ani gra innowacyjna w pozytywny sposób, ani produkcja w którą, byłoby warto inwestować czas. Wydaje się skomplikowana, dosyć wtórna, nie wnosząca nic szczególnego do gatunku, a nawet cofająca się kilka kroków wstecz. Trudno mi polecać tą strategię online, ale jeśli macie ochotę, zawsze możecie się zarejestrować, w końcu jest za darmo.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Shadowland Online recenzja dnia 1 maja 2013 rated 3.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
Goodgame Big Farm recenzja

Kariera wirtualnego farmera wkręciła nie jednego z nas, a gry farmerskie cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Dobrym przykładem jest Big...

Zamknij