Smite recenzja

Blisko 51 unikalnych bohaterów, wciągające i zróżnicowane tryby gry oraz świetna oprawa audiowizualna składają się na jedną z najciekawszych aktualnie strategii online typu DotA. Smite jest dostępna do bezpłatnego pobrania na komputery.

smite_2

Za produkcję odpowiada znane graczom studio HiRez, które ma na swoim koncie dwie strzelanki w modelu Free to Play, Global Agenda oraz Tribes Ascendes. Gry MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) lub DotA (Defense of the Ancients) są aktualnie na fali, na co przykładem są premiery Prime World, Infinite Crisis czy utrzymujące się zainteresowanie strategiami League of Legends i Dota 2. We wszystkie możemy grać bezpłatnie, a ich popularność, znacząco podnosi oparcie mechaniki gry na PvP. Właśnie PvP i jego nieobliczalne oblicze przyciąga graczy z całego świata. Może nie będę wyjaśniał mechaniki DotA i przejdę od razu do rzeczy. W tej grze strategicznej online gramy bogami! Tak, tak wspomniani bohaterowie to w praktyce bogowie, poczynając od chińskich, greckich i nordyckich, a na egipskich skończywszy! Ozyrys, Ra, Anubis, Thor, Hades, Posejdon, Odyn, Zeus – to tylko kilku pierwszych z brzegu bogów, którzy czekają na graczy. Każdy z nich posiada bardzo rozbudowaną historię postaci, wraz z motywami, jakimi kierują wybrane bóstwo. Studio HiRez postarało się i to bardzo, by gracze odpowiednio wczuli się w daną postać i zrozumieli, o co tak naprawdę toczą walkę.

smite_1

Strategie i sztuczki dotyczące z bohaterami, warto bliżej poznać przy okazji wizyty na Youtube. Oszczędzicie w ten sposób bardzo wiele swojego cennego czasu. Każdy z bogów ma inny zestaw umiejętności, które stanowią 3 podstawowe oraz jedna szczególnie potężna i spektakularna. Nie wszyscy z listy bogów są dostępni do gry, bo jesteśmy zdani, albo na losowy i darmowy dostęp do części z nich (co jakiś czas są losowani inni bogowie w ramach listy), albo na wykup jednego z nich. Jest to mechanizm typowy dla wszystkich produkcji typu DotA. Nie codzienne jednak jest umieszczenie widoku na rozgrywkę, zza pleców postaci, co jest wyraźnym krokiem w kierunku MMORPG. I to się właśnie czuje, szczególnie podczas walki! Wybierając jeden z kilku trybów gry, możemy walczyć na arenie lub uczestniczyć w klasycznym pojedynku DotA, ale wszystko jest bardzo w stylu MMORPG. Myślę, że to ruch w dobrą stronę, bo rozgrywka jest w stanie przyciągnąć zdecydowanie silniej.

smite_3

Grze pomaga także jej wysoka jakość, którą możemy podziwiać w grafice i dźwięku – widać te kilka lat, z jakim gra była rozwijana i ambicje twórców. Łatki są wydawane regularnie, a rosnąca liczba graczy dobrze świadczą o przyszłości Smite. Ostatnia sprawa to mikropłatności, chociaż nie są one specjalnie ani drapieżne ani denerwujące. Grając i cierpliwie zbierając wewnętrzną walutę gry, możemy bezproblemowo odblokować większość z bogów, albo przynajmniej tych kilku, którzy wydają się najciekawsi.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Oprawa audiowizualna
Bardzo dopracowana
Zróżnicowani i interesujący bohaterowie gry
Świetne tryby rozgrywki

Wady
Może nie wszystkich porwie gra tego typu

 

Werdykt
W Smite gra się naprawdę dobrze, a jej pewne podobieństwo do MMORPG, jakość oraz grywalne tryby gry, potrafią zatrzymać na dłużej każdego fana jatki PvP. Długa lista bogów i ich rozbudowana historia to kolejne zalety, ale pomimo tego wszystkiego, wiem też, że nie każdy lubi gry MOBA (z takich czy innych powodów). Zastanawiacie się, w co zagrać? Zobaczcie Smite i dajcie znać co niej sądzicie!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Smite recenzja dnia 4 czerwca 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
poxnora_1
Poxnora recenzja

Poxnora oryginalnie łączy ze sobą grę karcianą z turową strategią - 8 frakcji, blisko 900 kart (run), wiele misji i...

Zamknij