Soldiers Inc. recenzja

Soldiers Inc. przenosi nas odmęty konfliktów przyszłości, które cechują się wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologii i świetnego wyszkolenia żołnierzy.

soldiers_inc_2

Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia. Afryka w 2019 roku jest świadkiem wojny, która rozdziera kolejny raz kontynent. To co jest największym bogactwem, jednocześnie staje się zgubą tego regionu – korporacje walczą o kontrolę nad surowcami. My jesteśmy jedną ze stron konfliktu. Tak rozpoczyna się Soldiers Inc., gra strategiczna online stworzona przez Plarium mające na swoim koncie bardzo udaną Stormfall: Age of War. Mając pamięci ich ostatni sukces, zająłem się więc tekstami kolejnej produkcji z ich stajni. Mechanika gry nie powinna zaskakiwać weteranów darmowych strategii, ponieważ oferuje praktycznie te same możliwości co konkurencja. Rozwój naszego imperium to rozbudowa budynków oraz podbój, który dostarczy nam nie tylko surowców, ale i niezbędnego doświadczenia. Praktycznie wszystko pokazane zostało w tutorialu, chociaż możemy żałować, że nie został on wydany po polsku – głos prowadzi nas praktycznie przez wszystkie podstawy rozgrywki.

soldiers_inc_1

Jak w każdej strategii opartej o współpracę z innymi graczami, nie możemy ograniczać swojego działania wyłącznie do własnego podwórka. Cały czas staramy się nawiązywać skuteczne sojusze, by w razie niebezpieczeństwa, zaoferować pomoc innym i vice-versa. Musimy cyklicznie nawiązywać kontakt ze swoimi sojusznikami i dbać o wzajemną pomoc w wymianie dóbr (i uprzejmości!). Rozgrywka staje się z czasem o wiele bardziej skomplikowana niżeli może się to wydawać, ponieważ istnieje w grze drzewo technologii, które musimy bezwzględnie rozwijać. Bitwy stanowią bardzo ważną część całości, ale sprowadzają się do obserwowania postępów armii. Niestety, fani rozwiązań stosowanych w Heroes Online, muszą obejść się ze smakiem. Wysyłamy oddziały i czekamy na raport o sukcesie lub porażce. Co do samych jednostek, są rozwinięciem lub odnoszą się do współczesnych jednostek używanych przez US Army – piechota, czołgi, samoloty, wozy opancerzone, a wszystko podzielone na jednostki ofensywne i defensywne.

soldiers_inc_3

Zaraz pod rejestracji podziwiamy niesamowitą warstwę audiowizualną, która zachwyci każdego fana darmowych gier strategicznych! Wysoka rozdzielczość, bardzo dopracowane modele budynków, fantastyczne jednostki – to wszystko zasługuje na wielkie brawa dla twórców Soldiers Inc! Jako ciekawostkę dodam, że za muzyką stoi Jesper Kyd, kompozytor odpowiedzialny za muzykę w Assassin’s Creed i Darksiders 2. Muszę powiedzieć, że to najmocniejsze i najbardziej widoczne/słyszalne zalety tej strategii. Oczywiście, nie mam tutaj na myśli, że jedyne.

Ekonomia została oparta o trzy równorzędnie ważne surowce (paliwo, amunicja, racje żywnościowe) oraz surowiec premium, czyli diamenty. Waluta premium otwiera wszystkie drzwi i służy, jako przyśpieszać wszystkich powolnych procesów w grze – nic nowego. Otrzymujemy pewną ilość tej waluty, dlatego warto przetestować jej możliwości w praktyce.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Grafika
Świetna muzyka
Jakość
Wciągająca mechanika gry

Wady
Brak wersji polskiej

 

Werdykt
W zalewie strategii o bardzo różnej jakości, fantastyczne jest znaleźć perełkę w postaci Soldiers Inc. to kolejny sukces wydawcy znanego z rewelacyjnego Stormfall: Age of War, który pokazuje, jak powinno się współcześnie zabierać za gry! O ile mechanika rozgrywki raczej nie zaskakuje, to jej jakość już jak najbardziej, na czele z doskonałą muzyką autorstwa kompozytora Assassin’s Creed i Darksiders 2. Nie powinniście się wahać ani chwili – zobaczcie pole walki przyszłości i oddajcie się wciągającej rozgrywce. Jestem na tak!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Soldiers Inc. recenzja dnia 24 lutego 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
legend_online_3
Legend Online recenzja

Legend Online to połączenie bezpłatnej strategii i gry MMORPG, dostępne po polsku i za darmo, w przeglądarkach internetowych.

Zamknij