Sparta: War of Empires recenzja

Mityczna Sparta jest nie tylko doskonałym materiałem na filmy, ale także wyśmienitą okazją na stworzenie ciekawej strategii online. Szykujcie oręż do walki i witajcie w świecie wiecznej wojny!

sparta_war_empires_2

Sparta: War of Empires przenosi nas do daleko w przeszłość, w miejsce o którym narosło tak wiele mitów, że dość ciężko odróżnić co jest prawdą, a co fikcja – mowa o Sparcie. Wielbiciele historii powinni bez problemu odnaleźć się szybko w grze, która raczej nie odbiega od znanego kanonu gier strategicznych online. Dostajemy pod swoją kontrolę miasto, które rozwijamy mając na uwadze przyrost surowców, dobre relacje z sąsiadami i rozsądny rozwój, nastawiony na mądre inwestowanie zasobami. Już w podczas samouczka zauważymy pasek przyjaciół znany głównie z Facebooka, co sugeruje, jak bardzo ważne jest zapraszanie znajomych do gry i wymiana upominkami. Skoro jesteśmy przy samouczku, warto dodać, że niestety gra nie doczekała się jeszcze polskiej wersji językowej, ale liczę na takową w przyszłości. Patrząc na błyskawiczny rozwój i wielką popularność gry, są na to bardzo duże szanse.

sparta_war_empires_3

Menu jest bogate i możne wydawać się za bardzo skomplikowane, ale raczej dość szybko powinniście ogarnąć co jest co. Rzut oka na budynki i już jest jasne, że wraz z wybudowaniem określonych konstrukcji idzie jeszcze możliwość ich ulepszania. Rozsądne? Jak najbardziej. Fantastycznie prezentuje się armia, poczynając od lekkiej piechoty do ciężkiej i różnych jednostek historycznych – coś w sam raz dla kochających historię! Trochę szkoda, że nie możemy uczestniczyć w samej walce, ale mogę to zrozumieć z racji nacisku rozgrywki na inne elementy. O ile sprawdza się to w Heroes Online, tak nie wiem do końca czy chciałbym za bardzo ingerować w każdą z bitew? Nie wiem co Wy sądzicie, ale może jakiś drobny element wpływu na walkę, byłby mile widziany?

sparta_war_empires_1

Sceptycy pewnie powiedzą: ileż można grać w to samo? Ano właśnie, patrząc na Sparta: War of Empires, można i zaraz dowiecie się dlaczego…Podobnie, jak w wypadku innych produkcji wydanych przez studio Plarium, czyli Soldier Inc. i Stormfall, gra została wykonana z niesamowitą dbałością o szczegóły. Ponieważ to ostatnia gra, którą recenzuje z tej trójki, nie jestem specjalnie zaskoczony fantastyczną, powalającą wręcz oprawą graficzną! Właśnie takie darmowe gry strategiczne chce oglądać w przeglądarce internetowej! Muzyka, grafika, wygląd menu, obrazki i każdy możliwy szczegół – twórcom należą się wielkie brawa za wykonaną pracę. Wątpliwości? Szybko zarejestrujcie się i sami przekonajcie się jak znakomicie może wyglądać gra Free to Play!

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt


Zalety

Fantastyczna grafika
Rewelacyjna muzyka
Historyczny klimat
Bogactwo detali

Wady
Brak polskiej wersji językowej

 

Werdykt
Studio Plarium, za sprawą hitów Soldier Inc., Stormfall, oraz Sparta: War of Empires jest w stanie zawojować nimi świat! Pomimo dość oklepanego modelu strategii Free to Play, potrafili stworzyć grę na tyle zachęcającą, że powinien w nie zagrać każdy fan gier strategicznych online. Z wymienionej trójki gier, najbardziej podchodzi mi właśnie Sparta: War of Empires z racji mojego zainteresowania historią, ale wierzcie mi – każdy wybierze coś dla siebie. Szczerze wam grę polecam i mam nadzieje, że wybaczycie twórcom brak wersji polskiej. Liczę po cichu, że się jednak jej wkrótce doczekamy!

Sparta: War of Empires recenzja dnia 9 marca 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
goodgame_empire_1
Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire to bardzo popularna gra strategiczna, stworzona przez Goodgame Studios. Wcielamy się w średniowiecznego władcę, który za murami swojego...

Zamknij