Stormfall: Age of War recenzja

Stormfall: Age of War darmowa gra strategiczna fantasy, przenosząca nas na ziemię Darkshire, gdzie aktualnie toczy się walka o wpływy i przyszły porządek świata.

stormfall_2

O ile możemy znaleźć cały szereg strategii rozgrywających się w średniowieczu, jak w Stronghold Kingdoms czy Goodgame Empire, tak o wiele trudniej o strategię w stylu fantasy. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą twórcy Stormfall: Age of War. Od rejestracji, możemy podziwiać wysokiej jakości warstwę wizualną gry, ale nie tylko – w grze pojawia się głos lektora, który objaśnia nam szczegóły rozgrywki! Świetny pomysł, chociaż szkoda, że robi to w języku angielskim. Tak czy inaczej, samouczek jest dużo żywszy i ciekawszy, chociaż nie prezentuje zbyt wiele innowacji, jeśli chodzi o mechanizm rozgrywki. Otrzymujemy miasto, rozwijamy je przy użyciu surowców, a te inwestujemy dalej czy to w budynki czy jednostki bojowe. Przez kilka dni jesteśmy chronieni przed atakami z zewnątrz, dlatego należy przyśpieszyć rozbudowę swojego królestwa. Stormfall imponuje pod względem ilości budynków, opcji, jednostek i wszystkich dostępnych opcji – wielkie brawa.

stormfall_1

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem gry, jest mechanika walki. Niestety, o ile apetyt miałem wielki, okazało się, że gra posiada dość typowy i nieco przestarzały system, w którym czekamy na raporty z bitwy. Od czasów OGame, nie wiele było strategii posiadających bardziej rozbudowane bitwy – wielka szkoda. Najjaśniejszą częścią Iron Grip: Marauders była właśnie walka, która, na dodatek, odbywała się środowisku 3D! W Stormfall zaczynamy od walki z neutralnymi bazami, które znajdują się nieopodal naszego miasta. Potem przychodzi pora także na PvP, na który powinniśmy być dobrze przygotowani. Jednostki, jakie będziemy rekrutować w trakcie gry, są podzielona na defensywne i ofensywne. Możemy przebierać wśród jednostek walczących wręcz, strzelców, kawalerzystów – wszystkie są reprezentowane przez wysokiej jakości rysunki. Jednostek nie wysyłamy samych do boju – na czele armii stoją bohaterowie, których możemy mieć maksymalnie sześciu. Kolejną fundamentalną kwestią są technologie, odblokowujące nowe możliwości rozwoju naszego imperium. Jest ich bardzo dużo, a odblokowanie wszystkich, wymaga kilka dobrych miesięcy gry.

stormfall_3

W grze namierzymy także typowe dla bezpłatnych strategii opcje wysyłania i odbierania maili, tworzenia i dołączania do aliansów. Nie uciekniemy od mikropłatności, które czekają na naszą gotówkę, niczym sęp na dogorywającą ofiarę. Oferta wewnętrznego sklepu koncentruje się na przyśpieszaniu i odblokowywaniu różnych elementów gry. Za walutę premium służą bezcenne Szafiry, których trochę dostaniemy, przy okazji wykonanych misji. Nie chcę wam mówić, co macie robić, ale jeśli zdecydujecie się za coś zapłacić, powinniście to troszkę przemyśleć, nawet jeśli macie do czynienia z niezłą grą Free to Play.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Poziom dopracowania
Mnóstwo budynków, technologii oraz jednostek bojowych
Grafika
Dźwięk

Wady
Mechanika walki mogła być lepsza

 

Werdykt
Stormfall: Age of War to udana i bez wątpienia szalenie interesują darmowa gra strategiczna online. Może walka rozczarowuje, ale poza tym, to produkcja stojąca na bardzo wysokim poziomie. Wysokiej jakości grafika, oprawa dźwiękowa, rozbudowane opcje, technologie i wiele innych zalet, składają się na produkcje, którą warto przetestować. Gra jest dostępna w przeglądarce, więc możecie zagrać od razu!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Stormfall: Age of War recenzja dnia 12 marca 2014 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
desert_opertations_1
Desert Operations recenzja

Desert Operations to jedna z bardziej znanych strategii online wydanych przez firmę Looki. Stajemy na czele niewielkiego państwa i musimy...

Zamknij