Ultimate Naruto recenzja

Ultimate Naruto, czyli darmowa gra na motywach mangi i serialu animowanego. Grę wydało studio IceGames, a pytanie brzmi – czy macie ochotę na kolejne bezpłatne MMORPG w przeglądarce?…

naruto_1

Nie będę się znęcał nad przybliżaniem wszystkim mangi lub serialu, ale mogę powiedzieć, że gra miesza ze sobą różne wątki fabularne znane z obydwu. Grę wydało studio IceGames i jest dostępna bezpłatnie. Rozpoczynamy grę zaraz po rejestracji, po której czeka nas wybranie jednej z 3 szkół walki. Do wyboru są szkoły Taijustsu, Ninjustsu oraz Sekretne Justu. Jeszcze tylko wybór płci i nasza postać jest gotowa! Jak w innych MMORPG, zaczynamy od pierwszego poziomy, by coraz bardziej rozwijać naszą postać w miarę postępu w grze. Rozpoczynamy w początkowej wiosce, gdzie nauczymy się podstaw rozgrywki. Generalnie, gra opiera się na wykonywaniu zadań i rozwijaniu głównego wątku fabularnego. Zasadniczo, rozgrywka w Ultimate Naruto jest powtarzalna w swoich podstawach, o ile nawet nie grindziarska. Wykonujemy misje, które sprowadzają się do pokonania grupy przeciwników lub bossa. Na samym końcu gra ocenia nas w skali 1 do 5. Często trzeba cofnąć się i pofarmić kilka razy słabsze misje, by mieć możliwość przejścia dalszych, trudniejszych. Na szczęście, można pograć z innymi graczami, a nawet kupić sobie jakieś stworzenie, które będzie z nami podróżować podczas gry. Ostatnim razem kupiłem jednego w NosTale. Świat gry jest rozległy, ale trudno porównywać Ultimate Naruto, z grami MMORPG opartymi o klienta. Na pewno nie umywa się do Aion Online czy TERA Online.

naruto_2

System walki został w całości niemal zautomatyzowany, dlatego nie możemy brać czynnego udziału w kształtowaniu taktyki i strategii. Już Legend Online dawała nam szersze możliwości, jeśli o to chodzi. Automatyzm skazuje nas na losowość, a losowość powoduje, że gramy według reguł – najsilniejszy wygrywa. Niestety, nasza postać dość szybko nie jest już najsilniejsza. Myślę, że to największa wada gry. Czasami nasza postać razi przeciwników atakiem specjalnym, ale niewiele to zmienia. Warto włączyć muzykę podczas walki – gra się o niebo lepiej.

naruto_3

W Ultimate Naruto jest grafiką 2D, ale stworzona na bazie serialu animowanego. Twórcy wyraźnie chcieli oddać ducha serialu, dlatego postacie mają ruchy prawie takie same, co w serialu animowanym. Szkoda, że grę psują lagi, które pojawiają się zdecydowanie za często podczas rozgrywki. Interfejs może przyprawić o zawrót głowy, ale da się do niego przyzwyczaić. W jego skład wchodzi mail, mapa, opcje drużynowe, kilka przycisków związanych z prezentami, nagrody i eventy czy przycisk odpowiedzialny za muzykę. Bardzo podeszła mi muzyka, która wydaje się jeszcze lepsza niż cała reszta.

naruto_4

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Grafika zbliżona do serialu
Oryginalność
Przyjemna muzyka
Naruto!

Wady
Automatyczna walka
Lagi

 

Werdykt
Ultimate Naruto może budzić mieszane i niekoniecznie pozytywne odczucia. Z czasem jednak, można się przekonać, do powtarzalnej, ale i interesującej rozgrywki. Jak na przeglądarkę, nie prezentuje się najgorzej, szczególnie że jest bardzo zbliżona wizualnie do serialu animowanego. Fani serialu i komiksu powinni szczególnie rzucić okiem na Ultimate Naruto. Bezpłatnie i bez pobierania.

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Ultimate Naruto recenzja dnia 15 listopada 2013 rated 4.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
goodgame_empire_1
Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire to bardzo popularna gra strategiczna, stworzona przez Goodgame Studios. Wcielamy się w średniowiecznego władcę, który za murami swojego...

Zamknij