United Eleven recenzja

Managery piłkarskie mają się świetnie, a że już rozpoczął się mundial, chciałem przybliżyć wam United Eleven – najnowsze dzieło koreańskiego Nexona.

united_eleven_3

Koreańskie studio Nexon, ma na swoim koncie mnóstwo różnych tytułów w modelu Free to Play. Combat Arms czy Vinditus to jedne z nich, a do szacownego grona dołącza właśnie, bezpłatny manager piłkarski, United Eleven. W Top Eleven twarzą jest Jose Mourinho, a w United Eleven, równie sławny Carlo Ancelotti. To on będzie prowadził nas przez krótki – ale konkretny – samouczek, w którym dowiemy się podstaw rozgrywki. Martwicie się, że gra jest skomplikowana? Zaleją was tony statystyk? Nic z tych rzeczy. Gra stawia na prostotę i przystępność, a jakby tego było mało, gra została wydana w całości po polsku. O ile przerażały mnie niektóre managery stosami nudnych tabelek, poplątanym menu, czy brakiem ostatniego szlifu, tak w tym wypadku, wszystko jest przystępne i na miejscu. Sama oprawa wizualna zasługuje na wielkie brawa, tak samo, jak i przejrzyste i wygodne menu. Wiecie, że gra została oparta o licencję FIFPro? Oznacza to, że wszyscy dostępni w grze piłkarze istnieją naprawdę, a większość z nich reprezentowanych jest także przez zdjęcia. Messi? Ronaldo? Pepe? Torres? A może Gale? Są wszyscy, a my możemy śmiało stworzyć drużynę naszych marzeń. To kolejny powód dla którego warto zobaczyć grę. Kolejny? Bardzo podoba mi się forma obserwowania meczu, który sprowadza się do obserwowania wydarzeń w postaci kulek (piłkarze), poruszających się po murawie w pogoni za piłką. Świetna sprawa.

united_eleven_2

Jak w innych managerach, naszym podstawowym zadaniem jest sklecenie, trenowanie i rozwijanie własnego klubu piłkarskiego. Nie będziemy się zajmowali rozbudową infrastruktury piłkarskiej. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o piłkę nożną i stan naszej drużyny. Ułożenie odpowiedniego treningu, czuwanie nad dobieraniem odpowiedniej taktyki do meczu, no i obsadzenie kluczowych pozycji na boisku, przez możliwe najlepszych piłkarzy. Sami piłkarze awansują na wyższe poziomy doświadczenia, przez co rosną ich statystyki. Warto o tym pamiętać.

united_eleven_1

Spodziewałem się, że skoro United Eleven jest grą dostępną na platformy mobilne, to została przygotowana normalna aplikacja do pobrania na telefony i tablety. Otóż nie – trzeba uruchomić przeglądarkę internetową i zalogować się do gry. Bardzo nietypowe rozwiązanie, którego jeszcze nie spotkałem. Być może to wygodna droga na skróty, a aplikacja jest w produkcji? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że mogłoby wygodniej.

Wewnętrzny sklep oferuje zarówno zakup nowych graczy, jak i różne rodzaju bonusy, trwające przez określony czas. Co warto podkreślić, gra opiera się na jednej walucie, co otwiera drogę do bardziej łagodnych mikropłatności. Grind albo normalne pieniądze – jak na grę Free to Play to rozsądny wybór. Możemy w jednej chwili uzupełnić kondycję drużyny, nabyć zestawy napój regenerujących czy zakupić pakiet przedmiotów, kart taktycznych i treningowych.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Moim zdaniem najlepszy manager piłkarski F2P
Mecze!
Oprawa wizualna
Wygodne menu
Po polsku!

Wady
Czekam na aplikacje mobilną

 

Werdykt
O ile wcześniejsze, bezpłatne gry managery piłkarskie raczej nie wzbudzały u mnie zbyt dużych emocji, to w wypadku United Eleven jest z gruntu inaczej. Gra jest znakomicie wykonana, piłkarze autentyczni, a dostępne w grze mecze wciągają i zmuszają do powrotu. Zarządzanie drużyną jest proste i co najważniejsze – bardzo przyjemne. Trochę nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego Nexon nie wydał dla urządzeń mobilnych zwykłej aplikacji, a trzeba wchodzić na stronę internetową i tam się logować. Byłoby znacznie prościej. Zachęcam do gry!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

United Eleven recenzja dnia 1 czerwca 2013 ocena 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
terra_militaris_1
Terra Militaris recenzja

Terra Militaris reklamowana jest jako MMORTS, czyli massively multiplayer online real-time strategy game (wieloosobowa strategiczna gra czasu rzeczywistego online). Jakkolwiek...

Zamknij