War Thunder recenzja

War Thunder to jedna z najgorętszych premier tego roku i gra sieciowa, która powinna zainteresować każdego fana 2 Wojny Światowej. Za produkcją stoi rosyjskie studio Gaijin znane z choćby Birds of Steel oraz Apache Air Assault.

samolot w natarciu

2 Wojna Światowa w powietrzu
Po olbrzymim światowym sukcesie World of Tanks, nastała moda na produkcje z jednej strony mające miejsce podczas 2 Wojny Światowej, a z drugiej pozwalające nam kontrolować różne machiny wojenne. Podczas gdy Navy Field 2 oferuje nam morskie bitwy, World of Tanks starcia mastodontycznych czołgów, tak War Thunder oferuje nam możliwość usadowienia się za sterami samolotu. Czy tylko samolotu? O ile na początku możemy odnieść wrażenie, że gra ogranicza się do starć w powietrzu, tak stosunkowo szybko zostajemy wyprowadzenia z błędu! W bitwach biorą udział również czołgi, artyleria, jednostki morskie, a nawet piechota, chociaż nie mamy możliwości przejąć nad nimi kontroli.

nad pacyfikiem trwa wojna

Obstawiam jednak, że za jakiś czas sytuacja może się zmienić, a ambicje twórców sięgają o wiele dalej niż starcia w powietrzu. Do naszych rąk zostało oddanych kilkaset maszyn należących do lotnictwa Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckiego, Niemiec, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Wygląd maszyn robi niesamowite wrażenie. Każdy samolot posiada indywidualne cechy, zbliżone do rzeczywistych oraz został bardzo starannie odtworzony wraz z najmniejszymi detalami. Gra oferuje na obecnym etapie 3 tryby rozgrywki: Bitwy zręcznościowe, historyczne i całkowicie realistyczne. Możemy przebierać wśród myśliwców, myśliwców szturmowych (ciężkich) i bombowcach.

By osiągnąć sukces podczas bitwy, nasze umiejętności są bardzo ważne, ale niewiele nam one pomogą, jeśli będziemy latać lekkim i słabo uzbrojonym samolotem. Jak inne darmowe gry online, tak i tutaj mamy możliwość szerokich modyfikacji obejmujących posiadane przez nas maszyny.

hangar wygląda znakomicie

Modyfikacja, zakup nowego uzbrojenia oraz nowe umiejętności związane z pilotażem – wszystko składa się na nasz sukces podczas wieloosobowych starć z innymi uczestnikami bitwy. Oczywiście gra posiada także całą gamę funkcji społecznościowych, dających możliwość zakładania własnych klanów, sojuszy czy organizacji ze swoimi przyjaciółmi. Od strony audio-wizualnej, War Thunder robi niesamowite wrażenie! Studio Gajin zadbało o rozbudowany system zniszczeń, dlatego możemy oglądać drobne zadrapania na naszej maszynie, potężne obszarpania kadłuba, aż po krytyczne uszkodzenia silnika. Kaliber pocisków, dystans od celu, kąt ostrzału – wszystko ma znaczenie.

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
Jedna z najlepszych darmowych gier online!
Trzy tryby rozgrywki
Ogrom dostępnych maszyn
Solidny engine
Grafika

Wady
Problemy z balansem frakcji

 

Werdykt
War Thunder to jedna z najgorętszych premier ostatnich miesięcy i muszę przyznać, że nie rozczarowała mnie ani trochę. Ogrom dostępnych samolotów, dynamizm powietrznych pojedynków, dopracowanie modeli maszyn – wszystko wygląda świetnie. Małym smaczkiem jest dostępność War Thunder w całości po polsku! Twórcy, co mogę powiedzieć na podstawie aktualnej wersji gry, tworzą coś znacznie bardziej epickiego niżeli się może wydawać – na razie dostępna jest rozgrywka w której uczestniczą samoloty, a wozy pancerne, jednostki morskie, są kontrolowane przez komputer. Obstawiam, że w przyszłości, gracze będą mogli kontrolować także i te jednostki. To by było coś niesamowitego…

AKTUALIZACJA – już można grać czołgami!

 

Wasza ocena
[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

War Thunder recenzja dnia 6 maja 2013 rated 5.0 of 5

komentarze

Przeczytaj inne:
supremacy_1914_1
Supremacy 1914 recenzja

Supremacy 1914 to wydana przez Bigpoint darmowa strategia wojenna gatunku RTS, która umożliwia nam rządzenie jednym z państw świata w...

Zamknij